9°C słabe opady deszczu

Wystawa popularna w całej Europie zagości w Młynie Wiedzy

Wydarzenie, Wystawa popularna całej Europie zagości Młynie Wiedzy - zdjęcie, fotografia

Wakacje szkolne nie oznaczają przerwy w funkcjonowaniu Centrum Nowoczesności. Przeciwnie — można liczyć na przygotowane specjalnie na ten okres atrakcje.

Jedną z takich atrakcji będzie nowa czasowa wystawa pt. “Beyond The Lab”. Będzie można ją oglądać od już od 5 lipca. Tego dnia o godzinie 10:00 odbędzie się jej oficjalna prezentacja.

Ekspozycja pokazuje, że obywatele mogą wspierać naukowców w ich pracach badawczych, nie ruszając się z domu. Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w namiocie na parkingu przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Prezentuje ona historię siedmiu naukowców, którzy metodą „ZRÓB TO SAM” wspierają taki obszar medycyny, jakim jest opieka zdrowotna.

W skład wystawy wchodzą, fotografie, filmy, dzieła sztuki oraz interaktywne elementy stanowisk skupione wokół trzech tematów merytorycznych: domorośli biolodzy, hakerzy zdrowia, nauka obywatelska. Czwarta sekcja będzie prezentowała artystyczne dzieła pokazujące wyobrażenie przyszłości, w której medycyna i nauki społeczne będą ze sobą ściśle powiązane — wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy toruńskiego centrum nauki.

Wystawa powstała w ramach europejskiego programu "Sparks", popularyzującego zaangażowanie społeczne w innowacje i badania naukowe. Została sfinansowana w ramach Programu Ramowego Unii Europejskiej Horizon 2020. Dzięki ECSITE (europejska sieć centrów nauki) wystawa w okresie 2 lat odwiedziła ponad 30 krajów.

fot. Centrum Nauki EXPERYMENT (Gdynia)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Wystawa popularna w całej Europie zagości w Młynie Wiedzy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się