15°C bezchmurnie

Wystawa Młyna Wiedzy wyróżniona

Wystawy, Wystawa Młyna Wiedzy wyróżniona - zdjęcie, fotografia

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zgłosiło jedną ze swoich ekspozycji do konkursu organizowanego przez portal “CzasDzieci.pl”.

Konkurs odbył się już po raz ósmy, a jego celem było wyróżnienie organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju dzieci w wieku od 0 do 14 lat, będąc równocześnie najlepszą rozrywką.

Młyn Wiedzy zgłosił wystawę “...To takie proste!” w kategorii “logika”. Obejmowała ona działania przyczyniające się do rozwoju inteligencji logicznej i matematycznej. Statuetkę Złotego Słonecznika i Nagrodę Rodziców zdobyła "Akademia Miarologii", natomiast wyróżnienie jury konkursu trafiło do Muzeum Inżynierii Miejskiej za wystawę "...To takie proste!".

- Gratulujemy Muzeum Inżynierii Miejskiej i sobie tego wyróżnienia - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. - Plebiscyt polega na tym, że to rodzice wskazują i głosują na najbardziej wartościowe inicjatywy, w których uczestniczyli z dziećmi w ostatnim czasie. Głos zwiedzających jest dla każdego muzeum czy centrum nauki najważniejszy. Wiemy, że na powrót wystawy czekają nasi zwiedzający. W dość krótkim czasie ekspozycja zdobyła liczne grono fanów w Młynie Wiedzy, którzy jeszcze muszą trochę poczekać na jej powrót do Torunia. Przez te kilka miesięcy dajmy się jeszcze pobawić nauką gościom MIM-u.

Wystawa, która powstała w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, obejmuje 26 eksponatów wchodzących w skład czterech różnych stref: „Główka pracuje", „Mechaniczny plac zabaw", „TechnoŚwiat" oraz „Pomyśl, zrozum, zrób". Podstawę systemu wystawowego stanowią klocki gry komputerowej Tetris, których różne układy harmonijnie tworzą kompozycję ekspozycji.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


młyn wiedzy, toruń, wystawy, nauka - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się