14°C bezchmurnie

Wypadek na Szosie Lubickiej. Czy taksówkarz się ścigał? Jest odpowiedź!

Na portalu Oto Toruń powracamy do tragicznego wypadku, do którego doszło na Szosie Lubickiej.

Na portalu Oto Toruń powracamy do sprawy tragicznego wypadku, do którego doszło na Szosie Lubickiej.

Przypomnijmy, do tego zdarzenia doszło 1 stycznia po godz. 4:00. To kierowca mercedesa - według ustaleń policji - potrącił na pasach na Szosie Lubickiej (na wysokości skrzyżowania z ul. Jamontta) na toruńskim Rubinkowie dwie osoby - 68-letnią kobietę i 67-letniego mężczyznę.

- 51-latek tłumaczył, że podczas jazdy był zmęczony i nie zauważył pieszych przechodzących przez jezdnię - mówi Tomasz Sobczak z Prokuratury Toruń-Wschód. Taksówkarz zeznał, że pracował od ok. godz. 17.30 w sylwestra.

Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi do ośmiu lat więzienia. Prokuratura Toruń-Wschód złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla taksówkarza. Sąd na to jednak nie zgodził. Wobec mężczyzny zastosowany został środek o tzw. charakterze wolnościowym, czyli chodzi o zakaz opuszczania kraju.

Prokuratura postanowiła zaskarżyć decyzję sądu, który nie zdecydował się na zastosowanie aresztu tymczasowego.

Do sprawy powracają Nowości. Prokuratura zaprzecza pojawiającym się w ostatnim czasie plotkom, według których taksówkarz ścigał się z innymi. Nie ma to żadnych dowodów. - Dla nas najistotniejsze jest teraz ustalenie, z jaką prędkością jechał - mówi Nowościom prokurator Tomasz Sobczak.

To ustalą dopiero biegli sądowi. Wiadomo, że podczas wypadku nie działała sygnalizacja świetlna, a kierowca był trzeźwy. Jak przypominają Nowości, przed laty podejrzany pracował jako policjant, ale to - wbrew krążącym po Toruniu głosom - w niczym go nie chroni.

fot. KMP Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


wypadek szosa lubicka, śmiertelny wypadek toruń, wypadek - komentarze opinie

 • Olo - niezalogowany 2018-01-10 18:43:21

  Ciekawe czy zabrali mu prawo jazdy , czy dalej jest kierowcą jakiegoś pojazdu?(uwaga piesi)

 • gość 2018-01-10 22:49:11

  pisza i pisza a nic nie dzialaja minelo 10 dni a oni nawet nie wiedza ile jechal !!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-01-11 01:43:49

  Gościu pisz po polsku !!!

 • gość 2018-01-11 07:58:32

  OK, ale gdy spojrzy się na filmik, który gdzieś po sieci chodzi, to jednak widać rąbek drugiej taksówki. I nie chodzi tu o ściganie się równoległe, ale raczej sytuację, gdy Lubicka pędzi jedna taryfa, a z Jamonta na Lubicką w lewo wyjeżdża inna. Pierwsza taryfa przyśpiesza, czysto złośliwie aby druga nie zdążyła wyjechać. Niestety trafia na pieszych na pasach. Uwaga kierowcy taryfy nr 1 skupiona była na taryfie nr 2, a nie na pasach i ewentualnych (4 rano!) pieszych. uważam, że ta wersja może być prawdziwa, jednak jest raczej nie do udowodnienia.

 • Radar Rapid - niezalogowany 2018-01-11 15:16:00

  Jechal 137km/h i to policja juz wie. Czemu nie mowi? Nie wiem. Malo tego policja musi wyjasnic dlaczego halo taksi (celowo tak napisalem) skrecal ze srodkowego pasa w prawo? Zeby zatrzymac sie? Gdzie skoro na jamontta nie ma na to miejsca.wg mnie wyprzedzal halo taksi i zjezdza do srodkowego psa. Po czym po uderzeniu zjechal dopiero na lewy. Czy taksowkarz mial gape? Jesli nie to nie racowal w ten dzien jako taksowka...

Dodajesz jako: Zaloguj się