4°C zamglenie

Wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego. Nauczycielką została... Otylia Jędrzejczak [FOTO]

W Grębocinie odbyła się dziś premierowa lekcja programu “Mistrzynie w szkołach”. Projekt realizowany jest przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Podobne lekcje odbędą się w trzech województwach, lecz na pierwszy ogień poszła gmina Lubicz. Projekt polega na tym, że medalistki igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy prowadzą specjalne lekcje dla uczennic.

Organizatorką i główną gwiazdą lekcji jest Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i mistrzyni Europy. Nie była jednak jedyną mistrzynią, która odwiedziła dziś Grębocin. Popularnej “Motylii” towarzyszyły inne wybitne sportsmenki. W lekcji udział wzięły także:

—  Oktawia Nowacka, brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w pięcioboju nowoczesnym,

—  Luiza Złotkowska, srebrna i brązowa medalistka igrzysk w Soczi i Vancouver w łyżwiarstwie szybkim,

 Iga Baumgart, brązowa medalistka Mistrzostw Świata oraz halowa mistrzyni Europy i halowa mistrzyni świata w lekkiej atletyce,

 Patrycja Maliszewska, multimedalistka Mistrzostw Europy w short tracku,

 Karolina Karasiewicz, mistrzyni Polski elity w kolarstwie szosowym.

Od gwiazd uczyło się około 350 dziewcząt z całego województwa.

Program “Mistrzynie w szkołach” ma zachęcić młode dziewczyny do większej aktywności ruchowej i pokazać im, że sport pomaga wypracować cechy przydatne także w codziennym życiu. Jest to także odpowiedź na fakt, że uczniowie coraz częściej korzystają ze zwolnień lekarskich i unikają lekcji wychowania fizycznego.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Imprezę wspierają także Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko— Pomorskiego oraz gmina Lubicz.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego. Nauczycielką została... Otylia Jędrzejczak [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się