29°C bezchmurnie

Wyjaśnienie do wywiadu ze Sławomirem Mentzenem: „Nie możemy stracić kolejnych lat”

Komunikaty, Wyjaśnienie wywiadu Sławomirem Mentzenem „Nie możemy stracić kolejnych lat” - zdjęcie, fotografia

Odpowiedź ws. wywiadu z kandydatem na prezydenta Torunia Sławomirem Mentzenem: „Nie możemy stracić kolejnych lat” (www.ototorun.pl, 8.09.2018 r.).

"Miasto dotuje działalność klubów sportowych przeznaczając na ten cel z budżetu miasta ok. 8 mln zł rocznie. Zaledwie 5% tej kwoty, bo 385 tys. zł  trafiło w roku 2017 do spółki Toruńska Infrastruktura Sportowa, jako odpłatność za wynajem hali. Przychody własne spółki TIS sp. z o.o. wyniosły w 2017 roku 4.932 tys. zł, a odpłatność klubów sportowych stanowiła tylko 8% tych przychodów. Podstawowym źródłem wpływów spółki jest hotel Meeting i wynajem hali na cele inne, niż treningi i mecze klubów sportowych. 

Podobna sytuacja ma miejsce w spółce CKK Jordanki sp. z o.o., która to spółka w roku 2017 uzyskała przychody w kwocie 4.857 tys. zł, a przychody z najmu pomieszczeń biurowych i sal koncertowych dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wyniosły zaledwie 14% tej kwoty, tj. 674 tys. zł. 

Informacje o źródłach przychodów spółek i sposobie ich finansowania podawane są każdego roku w części opisowej do uchwał Rady Miasta ws. budżetu miasta oraz szczegółowo przedstawiane radnym na Komisji Budżetu. Używanie przez Pana Mentzena stwierdzeń o niejawnym finansowaniu nierentownych miejskich inwestycji jest świadomym wprowadzaniem w błąd opinii publicznej".

Anna Kulbicka-Tondel, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Torunia

Wyjaśnienie do wywiadu ze Sławomirem Mentzenem: „Nie możemy stracić kolejnych lat” komentarze opinie

  • gość 2018-09-13 22:53:36

    A dlaczego urzędnik miejski finansowany z moich pieniędzy jakim jest Rzecznik Prezydenta Torunia się wtrąca w kampanie wyborczą? Niech sprawami kampanii zajmuje się sztab Zaleskiego, a nie urzędnik miejski. SKANDAL!!!

  • Ranger - niezalogowany 2018-09-16 23:30:44

    Wujek jej kazał, no bo jak to żeby o nim źle pisali

Dodajesz jako: Zaloguj się