Wybory parlamentarne 2019. Jak i gdzie głosować w Toruniu?

Partie Polityczne, Wybory parlamentarne gdzie głosować Toruniu - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 13/10/2019 07:00

W niedzielę (13 października) w Toruniu i całej Polsce odbywają się wybory parlamentarne. Lokale wyborcze zostały otwarte o 7:00. Wybory potrwają do 21:00.

Czas na święto demokracji, czyli wybory. Dziś (13 października) wybieramy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Mieszkańcy Torunia oraz regionu - okręg toruńsko-włocławski - mogą głosować na 147 kandydatów. Mandat uzyska tylko 13 z nich. Natomiast w wyborach do Senatu torunianie mogą wybierać spośród dwóch kandydatów. Mandat uzyska tylko jeden.

W Toruniu prawo głosu przysługuje ponad 149 tys. mieszkańcom. Miasto zostało podzielone na 125 obwodów, z czego 13 to obwody zamknięte: w areszcie, ośrodkach zdrowia i akademikach. Lista wszystkich granic obwodów głosowania oraz siedzib komisji dostępna jest dostępna po kliknięciu TUTAJ.

O tym, jak wyglądają karty do głosowania i jak poprawnie oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu, dowiesz się z poniższego materiału Państwowej Komisji Wyborczej.

Dziś (13 października) uruchomiony został specjalny telefon, pod którym pracownicy Urzędu Miasta Torunia udzielają informacji o siedzibach obwodowych komisji wyborczych, obwodach głosowania oraz przynależnych do nich ulicach i numerach domów. 

Jeśli macie jakieś wątpliwości, to od godz. 7:00 do 21:00 działa także bezpłatna infolinia. Dzwonić można pod numer: 800 215 001.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

wybory parlamentarne, toruń, sejm, senat, gdzie głosować, jak głosować - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama