9°C pochmurno z przejaśnieniami

Wraca moda na hulajnogi. Także w Toruniu

Relaks, Wraca hulajnogi Także Toruniu - zdjęcie, fotografia

Hulajnogi największą popularnością cieszyły się jeszcze w ubiegłym wieku. Teraz wracają do łask.

Pewnie każdy z nas w dzieciństwie miał własną lub korzystał z hulajnogi kolegi lub koleżanki. Wśród dzieci to wciąż dość popularny środek transportu lub raczej zabawy. Dziś jednak coraz częściej to dorośli decydują się na zakup takiego pojazdu. Hulajnogi stają się po prostu modne.

Hulajnogi mogą być różne. Mogą mieć dwa, trzy lub nawet cztery koła. Każda natomiast musi mieć platformę, na której stoi użytkownik. Ponadto elementem wspólnym jest kierownica, bez której jazda byłaby praktycznie niemożliwa. To jedyne, co łączy wszystkie hulajnogi. Pod każdym innym względem można znaleźć naprawdę duże różnice. Hulajnogi mogą bowiem się różnić: wysokością i szerokością kierownicy, długością i szerokością platformy, wagą, rodzajem kół czy tworzywem każdego elementu.

Dziś hulajnoga to już nie tylko zabawa, to także widowiskowy sport oraz oryginalny środek transportu. Być może nie sprawdza się na długich dystansach, ale jest bardzo poręczna i wygodna, gdy można ścieżką rowerową dojechać do pracy lub szkoły. Dlatego też coraz więcej widać ich także na toruńskich podwórkach, chodnikach i ścieżkach.

Oprócz tego korzystanie z hulajnogi korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Jazda angażuje mięśnie nóg, pleców, brzucha i ramion. Ponadto wspomaga proces odchudzania oraz poprawia ogólną koordynację ruchową. Dzięki niej nasz organizm produkuje więcej endorfin, co sprawia, że czujemy się lepiej. Może być także dobrym sposobem na skuteczną rehabilitację po różnego rodzaju urazach.

Te wszystkie korzyści można pomnożyć, wybierając odpowiedni model, czyli taki, który jest dopasowany do ciała i stopnia zaawansowania użytkownika. Przy wyborze hulajnogi należy zatem brać pod uwagę m.in.: wzrost i wagę użytkownika, przeznaczenie pojazdu, jakość wykonania, rozmiar hulajnogi i rozmiar kół oraz amortyzację. Warto także spytać o radę ekspertów pracujących w sklepach sportowych takich jak Decathlon.

fot. foter.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


Wraca moda na hulajnogi. Także w Toruniu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się