Wojciech Żabiałowicz mógł zostać trenerem drużyny z PGE Ekstraligi

Speedway Ekstraliga, Wojciech Żabiałowicz mógł zostać trenerem drużyny Ekstraligi - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 29/11/2018 10:31

Legendarny toruński zawodnik, Wojciech Żabiałowicz mógł ponownie zostać trenerem żużlowym. Z oferty nie skorzystał z przyczyn rodzinnych.

Wojciech Żabiałowicz to żywa legenda toruńskiego speedway'a. Zawsze był wierny swojemu macierzystemu klubowi, a w sezonie 1986 osiągnął niesamowitą średnią biegową - 2,774. Po zakończeniu kariery próbował swoich sił jako szkoleniowiec zespołu z Grudziądza, ale po kilku latach zarząd postanowił zmienić trenera, a Żabiałowicz odciął się od żużla.

W tym roku, po 22 latach przerwy mógł wrócić na "żużlowe salony". Torunianin dostał ofertę od beniaminka PGE Ekstraligi, Motoru Lublin. Klub chciał, żeby 61-latek był trenerem pierwszego zespołu oraz młodzieżowej szkółki. Sam zainteresowany przyznał, że jest to dla niego bardzo duże wyróżnienie, ale musiał odrzucić ofertę z przyczyn rodzinnych.

Żabiałowicz stwierdził, że w tej chwili najważniejsza jest dla niego żona. Pani Żabiałowicz ma problemy z chodzeniem, bowiem miała w tym roku poważny wypadek na stoku narciarskim. Dlatego legendarny toruński zawodnik nie chciał, żeby jego małżonka zostawała przez większą część tygodnia sama w domu i odrzucił ofertę z Lublina.

- Gdyby nie sytuacja rodzinna, to na pewno bym ją przyjął. Mam wrażenie, że ten klub ma ogromne możliwości i znakomite widoki na przyszłość. Kilku zawodnikom potrzebna jest pomoc przy sprzęcie i odpowiednie przygotowanie mentalne. W tym roku powalczylibyśmy o utrzymanie, a za rok po ewentualnym wzmocnieniu bilibyśmy się o wyższe cele - mówi dla "Przeglądu Sportowego" Wojciech Żabiałowicz.

Motor Lublin to beniaminek PGE Ekstraligi. Klub cały czas pozostaje bez trenera. Nowy szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji takich zawodników jak: Andreas Jonsson, Grzegorz Zengota czy Mikkel Michelsen.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

wojciech żabiałowicz - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama