9°C słabe opady deszczu

Włamywacz ze starówki nie będzie już nękał mieszkańców. Wpadł na gorącym uczynku

Straż Miejska, Włamywacz starówki będzie nękał mieszkańców Wpadł gorącym uczynku - zdjęcie, fotografia

Dziś w nocy toruńska straż miejska zatrzymała włamywacza.

Do zdarzenia doszło na starówce w nocy z wtorku (10 lipca) na środę (11 lipca). Funkcjonariusze z Grupy Interwencyjnej Straży Miejskiej w Toruniu zatrzymali mężczyznę, który włamał się do samochodu.

Pół godziny po północy strażnicy miejscy patrolujący ul. Świętej Katarzyny zwrócili uwagę na dziwne zachowanie 21-letniego mężczyzny siedzącego w osobowym fiacie. Ze względu na jego podejrzane sprawowanie funkcjonariusze postanowili obserwować samochód. 21-latek najpierw wysiadł z pojazdu, ale po zauważeniu mundurowych znowu do niego wsiadł i udawał, że śpi.

Strażnicy postanowili obserwować mężczyznę za pośrednictwem kamer monitoringu wizyjnego. Chwilę później 21-latek wysiadł z samochodu i zaczął się od niego oddalać, ale gdy zobaczył patrol, położył się na chodniku i starał się coś ukryć pod innymi pojazdami.

- Podczas interwencji okazało się, że 21-latek miał przy sobie wiele przedmiotów pochodzących z kradzieży, wśród nich głównie sprzęt elektroniczny. Właściciel fiata potwierdził, że znaleziony towar zniknął z jego samochodu i należy do niego - informuje nas Anna Wiśniewska ze Straży Miejskiej w Toruniu.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez organy ścigania z powodu innych przewinień. Strażnicy znaleźli także przy nim narkotyki. Teraz sprawą zajmie się policja.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

straż miejska, toruń, włamywacz, starówka - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się