6°C bezchmurnie

Wiosna oznacza czas na rolki. Jakie są ich korzyści?

Relaks, Wiosna oznacza rolki Jakie korzyści - zdjęcie, fotografia

Jazdę na rolkach można traktować zarówno jako wymagający sport, jak i formę rekreacji.

Rolki mają wiele zalet, a główne to możliwość jazdy niemal w każdym miejscu, możliwość spalania kalorii w przyjemny sposób oraz wzmacnianie mięśni całego ciała. Oblicza się, że godzina jazdy na rolkach oznacza spalenie aż 700 kcal, regularne treningi powinny więc przyczynić się do szybkiej utraty kilogramów.

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z jakimkolwiek sportem, również powinny zainteresować się rolkami, które obciążają stawy i mięśnie w znacznie mniejszym stopniu niż np. bieganie. To ważne dla początkujących, którzy narażeni są na wiele kontuzji. Co więcej, rolki równie dobrze mogą przyczynić się do poprawy kondycji.

Kolejnym plusem jest wyraźna poprawa koordynacji ruchowej. Dzieje się tak dlatego, że rolki wymagają ciągłego skupienia nad zachowaniem równowagi. Ponadto z jazdy na rolkach wynika wiele korzyści właściwych wszystkim dyscyplinom, czyli dotlenienie organizmu, redukcja stresu i rozluźnienie ciała.

Praktycznie jedynym niezbędnym atrybutem do jazdy są oczywiście rolki. Dla osób początkujących najważniejsze powinno być poczucie komfortu w czasie jazdy. Dlatego też wydaje się, że odpowiednim wyborem mogą być rolki Fitness Fit 3 marki Oxelo, które zapewniają wygodną i stabilną jazdę. Początki jednak zawsze wiążą się z upadkami, które z kolei mogą powodować otarcia i zadrapania. Warto więc zaopatrzyć się w ochraniacze i kask. Tutaj podobnie — dla amatorów wystarczający będzie podstawowy kask, np. Play7 Mandala marki Oxelo. Oprócz tego można zastanowić się także nad ochraniaczami na nadgarstki, rękawiczki i odpowiednie szorty, które z łatwością znaleźć można w sklepach sportowych jak np. Decathlon.

Po rozpatrzeniu wszystkich plusów i minusów jazdy na rolkach oraz zaopatrzeniu się we właściwy sprzęt można ze spokojem zacząć poznawanie kolejnych miejskich ścieżek.

fot. pixabay.com

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ


Wiosna oznacza czas na rolki. Jakie są ich korzyści? komentarze opinie

  • gość 2018-07-15 16:11:30

    dla początkujących polecam https://www.vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/jakie-rolki-kupic-i-ile-kosztuja-ceny-sprzetu-i-akcesoriow/. Sporo się tu dowiedzialem na ten temat

Dodajesz jako: Zaloguj się