9°C pochmurno z przejaśnieniami

Wiemy, kiedy zakończy się rozbudowa Szosy Chełmińskiej [FOTO]

Zmieni się termin oddania do użytku Szosy Chełmińskiej, która przebudowywana jest na odcinku od Trasy Średnicowej Północnej do ul. Polnej.

Najnowsze informacje dotyczące jednej z kluczowych inwestycji drogowych w mieście. Rozbudowa Szosy Chełmińskiej potrwa do końca września br. Według początkowych założeń, inwestycja miała być gotowa pod koniec maja. Tak się jednak nie stało. Dlaczego? Na zmianę terminu wpłynęło kilka czynników... 

fot. Adam Zakrzewski

- Po pierwsze, roboty rozbiórkowe starego budynku należącego do jednego z przedsiębiorców przy Szosie Chełmińskiej z kilku względów mogliśmy rozpocząć dopiero w lutym tego roku, a nie jak pierwotnie zakładaliśmy jesienią 2017 roku. To wstrzymało w tym rejonie prace - tłumaczy Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Po drugie dużym problem okazały się instalacje podziemne, których przebieg był odmienny niż wskazywały to mapy. Trzeba pamiętać, że niektóre z nich zostały wykonane w latach 20.XX wieku i stąd mogą wynikać te rozbieżności.

Ale to nie wszystko, bo na wydłużenie prac - zdaniem drogowców - wpłynęło także to, że już teraz zostanie wybudowany fragment torowiska tramwajowego dla linii na JAR. - Chodzi o odcinek pomiędzy ul. Żwirki i Wigury a Długą - dodaje Rafał Wiewiórski. 

fot. Adam Zakrzewski

Zaawansowanie prac na Szosie Chełmińskiej przekroczyło aktualnie 70 proc. Obecnie prace drogowe i sieciowe są prowadzone na jezdni wschodniej na odcinku od Żwirki i Wigury do Trasy Średnicowej Północnej oraz na skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury.

Zdjęcia z terenu budowy zobaczycie pod tytułem newsa.

fot. Adam Zakrzewski

(TUB)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


toruń, szosa chełmińska, inwestycje w toruniu - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się