5°C zamglenie

Wiemy, kiedy w Toruniu pojawią elektroniczne tablice na przystankach MZK

Komunikacja miejska, Wiemy kiedy Toruniu pojawią elektroniczne tablice przystankach - zdjęcie, fotografia

Miasto ogłosiło przetarg na budowę Systemu Informacji Pasażerskiej w czasie rzeczywistym, który będzie obsługiwać komunikację autobusową.

System Informacji Pasażerskiej działa już w Toruniu. Elektroniczne tablice są zamontowane na toruńskich przystankach tramwajowych. Mieszkańcy chwalą takie rozwiązanie, bo SIP wskazuje informacje o najbliższych kursach, pokazuje godzinę, może ostrzegać o zagrożeniach i przekazywać ważne komunikaty. 

Takich udogodnień nie posiadają przystanki autobusowe w naszym mieście. Dlatego mieszkańcy często niecierpliwą się czekając na swoją linię. Jednak już niedługo ta sytuacja może ulec zmianie. Miasto zapowiada, że System Informacji Pasażerskiej obejmie również toruńskie autobusy.

Wydział Gospodarki Komunalnej toruńskiego urzędu miasta właśnie rozpisał przetarg na budowę Systemu Informacji Pasażerskiej w czasie rzeczywistym. W naszym mieście pojawią się 73 tablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz urządzenia pokładowe w 100 toruńskich autobusach.

- Zwycięzca przetargu wyposaży również stanowiska dyspozytorskie i stanowiska nadzoru ruchu, dostarczy i skonfiguruje komputery dedykowane dla nowego systemu - informuje Sylwia Mularczyk z toruńskiego magistratu.

Miasto i MZK obiecują, że elektroniczne tablice na przystankach MZK pojawią się najpóźniej pod koniec 2020 roku.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Wiemy, kiedy w Toruniu pojawią elektroniczne tablice na przystankach MZK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się