Wielkie serca strażaków ochotników. Wsparli chłopczyka, który spadł z wieżowca w Toruniu

Ciekawostki, Wielkie serca strażaków ochotników Wsparli chłopczyka który spadł wieżowca Toruniu - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 16/10/2019 09:14

Kilkanaście tysięcy złotych zebrali strażacy ochotnicy z gminy Unisław na rzecz rehabilitacji 4-letniego Olusia z Torunia. Chłopczyk kilka tygodni temu spadł z 11. piętra wieżowca.

Tę dramatyczną historię zna już chyba każdy mieszkaniec Torunia. 19 września zaledwie 4-letni chłopczyk spadł z 11. piętra wieżowca przy ul. Konstytucji 3 Maja w Toruniu. Pacjent natychmiast trafił do Szpitala Dziecięcego w Toruniu, gdzie z powodu wielonarządowych urazów przeszedł wielogodzinną operację.

4-latek najpierw był na oddziale intensywnej terapii w stanie śpiączki farmakologicznej, a 30 września nastąpił przełom - chłopiec odzyskał przytomność. Co ważne, dziecko nie ma trwałych obrażeń głowy, mózgu, kręgosłupa, rdzenia kręgowego i narządów wewnętrznych. Aktualnie przebywa na ortopedii. Jego stan jest dość dobry. Powinien opuścić szpital w ciągu tygodnia lub dwóch.

Teraz 4-latka czeka rehabilitacja. Ojciec chłopczyka poprosił o pomoc przez portal "zrzutka.pl". Udało się zebrać cel z nadwyżką - ponad 52 tysiące złotych. Dodatkowe wsparcie Oluś oraz jego rodzina otrzymała od strażaków ochotników z gminy Unisław

W ubiegłą sobotę (12 października) OSP zaprosiła na ognisko "Pomagamy Olkowi". W trakcie wydarzenia strażacy zbierali pieniądze na rehabilitację, leczenie i sprzęt. Udało się zgromadzić ponad 12 tysięcy złotych. Dzień później strażacy odwiedzili "małego wojownika" w szpitalu i umieścili w mediach społecznościowych relację i zdjęcia z tego spotkania.

(FS)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

4-latek wypadł z 11. piętra, toruń, strażacy ochotnicy, ops unisław, pomoc - komentarze opinie

  • Fred - niezalogowany 2019-10-16 12:09:29

    Strażacy ochotnicy jak zawsze bardzo pomocni! BRAWO

  • Agnieszka - niezalogowany 2019-10-16 20:58:56

    Sledzilam stan zdowia chlopca od samego poczatku.Czekalam na kazda dobra wiadomosc.Bardzo jestem szczesliwa,ze wyszedl z tego caly.Pozdrawiam goraco.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama