Wielkie gwiazdy kina przyjadą do Torunia. Przed nami Festiwal EnergaCAMERIMAGE

Imprezy, Wielkie gwiazdy przyjadą Torunia Przed Festiwal EnergaCAMERIMAGE - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 07/11/2019 07:30

W sobotę (9 listopada) w Toruniu rozpoczyna 27. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE. Podczas imprezy Toruń odwiedzą gwiazdy światowego kina, między innymi Quentin Tarantino, Edward Norton, Danny DeVito, Richard Gere i Peter Greenaway. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Najważniejszą częścią festiwalu jest konkurs główny o Złotą Żabę, w którym rywalizują autorzy zdjęć filmowych. Jego ideą jest prezentacja filmów fabularnych, w których obraz spełnia szczególną rolę w opowiadaniu historii. Wśród tegorocznych obrazów pokazanych w konkursie głównym są między innymi „Joker”, „Malowany ptak”, „Obywatel Jones”, „Oficer i szpieg”.

Autorzy filmowi będą rywalizować podczas innych konkursów: filmów polskich, długo i krótkometrażowych filmów fabularnych, debiutów reżyserskich, debiutów operatorskich i pilotów seriali. Widzowie zobaczą dzieła filmowe także w pasmach poza konkursami, będą to między innymi przegląd kina krajów nadbałtyckich i współczesne kino światowe. W ramach festiwalu Urząd Marszałkowski organizuje konkurs Fundusze Europejskie w Kadrze, w którym rywalizują spoty reklamujące fundusze unijne.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa „Artuum Mobile: Świat Saskii Boddeke i Petera Greenawaya”. Autorką koncepcji i instalacji multimedialnych jest Saskia Boddeke, które uzupełniają rzeźby i prace malarskie Petera Greenawaya, reżyser jest też autorem tekstów użytych w instalacjach. Ekspozycja będzie dostępna w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu od niedzieli (10 listopada).

Częścią festiwalu są także liczne seminaria i warsztaty na temat sztuki filmowej, w szczególności operatorskiej, które przyciągają zarówno wielu zawodowych twórców jak i studentów szkół filmowych z całego świata. Prowadzone są przez uznanych na świecie operatorów, reżyserów i innych twórców.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym na świecie festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. Festiwal znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Wielkie gwiazdy kina przyjadą do Torunia. Przed nami Festiwal EnergaCAMERIMAGE komentarze opinie

  • Szuwarów - niezalogowany 2019-11-06 19:42:16

    Energa sponsorem festiwalu?!!, to rachunki za prąd w Toruniu pójdą w górę:-)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama