17°C bezchmurnie

Wielki wyścig kolarski w regionie. Znamy zwycięzców [FOTO]

Odbył się II Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Obrowo.

Była to już druga edycja wyścigu organizowanego przez UKS Kometa Obrowo. Wyścig rozpoczął się o godzinie 11:00 w miejscowości Łążyn II. Trasa liczyła 9 km, lecz w zależności od kategorii wiekowej różna była liczba rund, jaką zawodnicy musieli pokonać. Meta znajdowała się w miejscu startu.

Wspomniane kategorie wiekowe były dwie, lecz zostały podzielone na cztery grupy. Wszystko zaczęło się od rywalizacji kategorii Żak, następnie o 12:00 ruszyły kategorie Młodziczka + Żakini, a na koniec o 13:00 kategoria Młodzik.

Ubiegłoroczna edycja wyścigu cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Na starcie stanęło 152 zawodników z 17 klubów i 3 województw. Wśród zawodników w peletonie znaleźli się mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich.

W tym roku frekwencja była lepsza, bo na starcie stanęło aż 160 zawodników i zawodniczek. Najlepszą zawodniczką w kategorii Żakini okazała się Oliwia Gerc, z kolei w Młodziczkach najszybsza była Zuzanna Charyga. Wśród chłopców w kategorii Żak zwyciężył Wojciech Kowalski. Najlepszy spośród Młodzików był Filip Strzelecki.