12°C bezchmurnie

Wielkanoc ze słońcem? Macie to jak w banku!

Relaks, Wielkanoc słońcem Macie banku! - zdjęcie, fotografia

Wspólnie z agencją turystyczną mamy dla Was pewną propozycję na święta Wielkanocy. Sprawdźcie, nie będziecie żałować...

W Polsce z pogodą różnie bywa. To wiadomo nie od dziś. Na słońce zwykle nie ma co liczyć. Trudno też powiedzieć, czego można za oknami spodziewać się w okresie Wielkanocy, czyli w tym roku na przełomie marca i kwietnia.

Wy tymczasem oczekujecie ciepła i błękitu na niebie? Są miejsca, gdzie możecie być tego pewni. Wspólnie z agencją turystyczną Coco Tours wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji... 

Po długiej zimie jesteśmy spragnieni słońca, dlatego nie dziwi fakt, że od lat jesteśmy wierni południu Europy. Dla wielu z nas jest to idealne miejsce na pierwszą pozimową, niedaleką, a do tego, co równie ważne, niedrogą podróż.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Skyscanner, w tym roku wśród polskich turystów największym wzrostem zainteresowania cieszy się Grecja.

To prawdziwy mega hit - zainteresowanie tym kierunkiem skoczyło w porównaniu z poprzednim sezonem o prawie 50 proc. Ale wystarczy spojrzeć na zdjęcie powyżej, by od pierwszego wejrzenia zakochać się w tym kraju. 

Ale nie upieramy się przy Grecji. Modna jest także Francja, do której uda się o 13 proc. więcej Polaków niż w zeszłym roku. Albo Hiszpania... Ten kraj odnotował co prawda spory spadek, prawie 30 proc., ale niezmiennie jest w pierwszej piątce i przyciąga jak magnes. 

Kusi też Cypr (poniżej na zdjęciu), który zanotował świetny wynik (6. miejsce) i wzrost popularności na poziomie 360 proc., podczas gdy w zeszłym roku nie znalazł się nawet w TOP-10. 

Natomiast wśród miast, do których Polacy najchętniej się udadzą prym wiedzie Rzym. Choć w okresie zbliżających się wielkimi krokami świąt należy spodziewać się tam prawdziwych tłumów (to pewne), poza tym dostęp do części obiektów może być utrudniony, a ceny niezbyt przyjazne dla naszego portfela, to przeżywanie tego okresu w wiecznym mieście dla wielu z nas stanowi wręcz mistyczne przeżycie. Warte grzechu :)

Według analiz Skyscanner, Rzym to kierunek, który zarówno w tym roku, jak i w ubiegłym znalazł się na drugim miejscu wśród najchętniej wybieranych (na pierwszym miejscu Londyn).

Wielkanoc to szczególny okres. Radość, zieleń, wiosna i pisanki. Ale z drugiej strony to także kolejna okazja do tego, by poznawać świat i podróżować.

Cypr, Hiszpania czy Francja? Macie problem z wyborem, to wybierzcie się do agencji turystycznej Coco Tours. 

Agencja turystyczna Coco Tours

Małe Garbary 21 (10:00-18:00)

792 010 515
793 110 515

Legionów 216f (10:00-20:00)

792 010 515
793 110 515

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


coco tours - komentarze opinie

  • Xyz - niezalogowany 2018-03-13 20:02:52

    Francja

Dodajesz jako: Zaloguj się