19°C bezchmurnie

Welcome economy! Forum Gospodarcze, które zmienia nie tylko Toruń.

Kiedy: 2016-03-07 , godzina: 00:00

Biznes, Welcome economy! Forum Gospodarcze które zmienia tylko Toruń - zdjęcie, fotografia

Innowacyjność, integracja, współpraca między środowiskami ekonomicznymi, politycznymi i naukowymi - to założenia, które towarzyszą Welconomy Forum, inicjatywie, która ma na celu ożywienie gospodarki w regionie i odpowiadanie na aktualne zmiany geopolityczne i finansowe na całym kontynencie.

Tegoroczna toruńska konferencja organizowana przez Stowarzyszenie “Integracja i Współpraca” jest już dwudziestą trzecią w historii. Ma też szansę być największą - tendencja bowiem wskazuje, że każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga rosnącą liczbę słuchaczy i prelegentów

 

Początki latającego forum

 

Historia Forum Gospodarczego sięga pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy to Jacek Janiszewski, polityk zainteresowany integrowaniem Polski z zachodnimi rynkami oraz nawiązywaniem współpracy między państwami dawnego bloku wschodniego z resztą Europy, powołał do życia platformę wymiany myśli i spostrzeżeń integrującą trzy bardzo ważne środowiska - polityków, ekonomistów i naukowców. Przez pierwszych siedem lat impreza pod nazwą Forum Gospodarcze odbywała się w Międzyzdrojach, a także... na promie Świnoujście - Ystad. Następnie przeniosła się do Ciechocinka, by wreszcie w 2008 roku zadomowić się w Toruniu.

 

Stowarzyszenie “Integracja i Współpraca”, które przejęło rolę organizatora po Stowarzyszeniu Forum Polska - Zachód”, stara się w ramach Welconomy Forum realizować swoje podstawowe cele, które idealnie wpisują się w charakter imprezy. Są to przede wszystkim działania związane ze wspieraniem przedsiębiorczości, promocją osiągnięć polskich przedsiębiorców na arenie międzynarodowej, poszukiwaniem sposobów rozwiązywania problemów politycznych i gospodarczych na szczeblu lokalnym i globalnym, wspieraniem dialogu i integracji europejskiej, oraz zmniejszaniem dystansu między środowiskiem miejskim i wiejskim.

 

 

Toruń w centrum uwagi

 

Forum Gospodarcze, które od pewnego czasu funkcjonuje na arenie międzynarodowej jako Welconomy Forum in Toruń, dzięki stałemu wzrostowi poziomu i zainteresowania stało się jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w tej części Europy. Tu toczą się rozmowy na temat przyszłości polskiej gospodarki, także tu omawiane są bolączki i kryzysy współczesnej Europy.

 

Tegoroczna, dwudziesta trzecia edycja skoncentrowana ma być na innowacyjności w gospodarce i nauce. Podobnie, jak w ubiegłych latach każdy z dwóch konferencyjnych dni (7-8 marca 2016) rozpocznie sesja plenarna, której kluczowym elementem stanie się debata prowadzona przez prof.  dr hab. Andrzeja Tretyna, honorowymi moderatorami będą  prof. Jerzy Buzek (dzień pierwszy), oraz wicepremier Jarosław Gowin (dzień drugi) . Następnie uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji i uczestniczyć w dyskusjach poświęconych innowacyjności w energetyce, rolnictwie, budownictwie, handlu krajowym i międzynarodowym, obronności i zdrowiu. Wszystkie te kwestie są szczególnie istotne zwłaszcza w obliczu dynamicznych zmian w Europie.

 

Toruńska impreza ma szansę dostarczyć wielu ciekawych inspiracji, a także pomóc inwestorom oraz naukowcom we współdziałaniu na rzecz  poprawy sytuacji. Problemy medyczne i te związane z bezpieczeństwem zarówno poszczególnych państw, jak i całego kontynentu stawiają przed uczestnikami Welconomy Forum spore wyzwania. Na szczęście wszystkie poprzednie edycje pokazały, że nie ma takich dylematów, których nie udałoby się rozwiązać tak w trakcie części oficjalnej, jak i tej bardziej kuluarowej.


Do imprezy pozostał jeszcze miesiąc, warto więc rozważyć zarejestrowanie się już teraz, tak, by móc pozostawać w centrum wydarzeń i na bieżąco śledzić dyskusje i spotkania na konferencji.


Welcome economy! Forum Gospodarcze, które zmienia nie tylko Toruń. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się