Weekend pod znakiem disco polo. Gwiazdy zagrają na dożynkach pod Toruniem

Wydarzenie, Weekend znakiem disco Gwiazdy zagrają dożynkach Toruniem - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 07/09/2019 09:57

Czas na dożynki gminno-powiatowe w Obrowie. Przygotowane atrakcje powinny przyciągnąć mieszkańców całego regionu. Nie zabraknie też muzycznych hitów.

W tym roku gmina Obrowo i powiat toruński po raz pierwszy połączyły siły w przygotowaniach do obchodów Święta Plonów. Dożynki gminno-powiatowe odbędą się w niedzielę (8 września) przy Szkole Podstawowej w Obrowie. O godzinie 12:45 zainauguruje je przemarsz korowodu spod Urzędu Gminy w kierunku boiska, gdzie o 13:00 rozpocznie się polowa msza święta. Po niej zaplanowano tradycyjne uroczystości dożynkowe.

Później czas na wspólną zabawę i integrację. Będą jej oczywiście towarzyszyć występy lokalnych artystów.  Gwoździem programu będą zaproszeni przez powiat toruński "Piękni i Młodzi"! – informuje Starostwo Powiatowe w Toruniu. Koncert grupy słynącej z takich przebojów jak „Ona jest taka cudowna” czy „Długa noc” wystartuje ok. 17:00.

Program imprezy dosłownie pęka w szwach. Dla uczestników przygotowane będą stoiska z grami i zabawami dla dzieci, ogródki gastronomiczne z tradycyjnymi specjałami, dmuchane zjeżdżalnie i zamki dla maluszków oraz szereg innych atrakcji. Nie zabraknie także dobrze znanego z wielu ważnych dla naszego regionu wydarzeń zielonego namiotu powiatu toruńskiego. Tam masa pomysłowych rowerowych niespodzianek. 

– Zabieramy nasz rower, na którym zmierzycie się ze swoimi konkurentami, próbując przejechać przez dwie minuty jak najdłuższy odcinek trasy. Postępy w przemierzaniu trasy - jednej z powiatowych dróg rowerowych - można śledzić na bieżąco na ekranie monitora – informuje Starostwo Powiatowe. – Na chętnych czekają podchwytliwe pytania, ale i ciekawe nagrody w kole fortuny. Poza tym na powiatowym stoisku odbędą się warsztaty z malowania dzwonków rowerowych, będzie można zdobyć torbę własnoręcznie udekorowaną rowerowym wzorem a nawet... pedałując na specjalnym bicyklu ukręcić sobie zdrowy koktajl! 

Podczas imprezy przed kościołem w Obrowie pojawi się specjalny mobilny punkt poboru krwi. Krwiobus czynny będzie w godzinach 12:00-16:30. Zabawa z okazji dożynek ma potrwać do północy. 

Starosta Toruński Marek Olszewski i Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński serdecznie zapraszają do wzięcia udziału we wspólnej zabawie.

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

obrowo, disco polo, marek olszewski, powiat toruński, dożynki, impreza, katiusza, piękni i młodzi - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-07 15:42:23

  Wieś łączy nie dzieli. Jeśli dzieli to tylko na głupich i mądrych

 • Gość - niezalogowany 2019-09-07 17:03:15

  nienawidzę chamskich festynòw....wieś śpiewa i tańczy ...nazjeżdża się patologii z okolicy ..w roli głòwnej strażaki-pijaki z Kawęczyna... Ciekawe czy ten świętojebliwy Tomasz na skrzypcach będzie grał. ...dramat. chyba wyjadę od rana i wrócę po pòłnocy

 • Gość - niezalogowany 2019-09-07 17:03:37

  nienawidzę chamskich festynòw....wieś śpiewa i tańczy ...nazjeżdża się patologii z okolicy ..w roli głòwnej strażaki-pijaki z Kawęczyna... Ciekawe czy ten świętojebliwy Tomasz na skrzypcach będzie grał. ...dramat. chyba wyjadę od rana i wrócę po pòłnocy

 • Toruńlove - niezalogowany 2019-09-09 12:27:01

  Obrowska trzoda na czele z Wójtem bez jaj.
  A najlepsze te miejsca siedzące dla elity przydupasów. Obrowo to nie Toruń i nie psujcie NAM opinii.

 • Andrzej - niezalogowany 2019-09-11 15:25:55

  Super! Można było wiele ciekawych gwiazd spotkać. Szkoda tylko że najmłodsi musieli płacić za karuzelę i inne atrakcje...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama