Ważna droga w podtoruńskiej gminie będzie przebudowana

Inwestycje, Ważna droga podtoruńskiej gminie będzie przebudowana - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 14/04/2019 09:12

Gmina Obrowo pozyskała środki na przebudowę drogi gminnej w Zębowie. Dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego możliwe będzie przeprowadzenie inwestycji wartej ponad 800 tys. złotych.

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 władze Urzędu Marszałkowskiego podzieliły 37 mln złotych przeznaczonych na realizację 57. projektów związanych z “podstawowymi usługami i odnową wsi”.

- Wsparcie kierujemy do samorządów lokalnych, przede wszystkim gmin. Pozyskane środki pozwolą na wybudowanie dróg asfaltowych, które zastąpią obecne drogi gruntowe. Wzrośnie dzięki temu poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówił wicemarszałek Dariusz Kurzawa podczas spotkania, na którym odbierano umowy na dofinansowanie. Środki na modernizację dróg otrzymała także gmina Obrowo. Dotacja wynosząca 531 618 złotych ma być przeznaczona na przebudowę drogi gminnej nr G101007C w Zębowie. Prace mają być przeprowadzone na odcinku 2,3 km.

Taka inwestycja pozwoli na skrócenie dojazdu pomiędzy drogą wojewódzką a powiatową. Dzięki temu przejazd nią będzie znacznie bardziej komfortowy, bezpieczniejszy i szybszy. Całkowity koszt przeprowadzenia przebudowy to 835 483,90 złotych, co oznacza, że pozostałe 303 865,90 złotych gmina wyłoży z własnych środków.

Na razie nie mam informacji, kiedy zostanie ogłoszony przetarg.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. obrowo.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina obrowo, zębowo, droga gminna - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama