29°C bezchmurnie

Wakacje po wakacjach? Złota plaża Europy doskonałym wyborem

Relaks, Wakacje wakacjach Złota plaża Europy doskonałym wyborem - zdjęcie, fotografia

Riwiera Adriatycka leżąca na włoskim wybrzeżu uchodzi za największą plażę w Europie. Razem z agencją turystyczną Coco Tours sprawdzamy, dlaczego na odpoczynek warto wybrać właśnie to miejsce.

Warto zacząć od tego, że hasło “złota i największa plaża Europy” ma swoje odbicie w rzeczywistości. Krocząc wzdłuż linii brzegowej nietrudno odnieść wrażenie, że plaże nie mają końca. Z kolei krystalicznie czysta woda i niezwykle bogata oferta rekreacyjno-sportowa sprawiają, że na nudę najzwyczajniej w świecie nie ma ani czasu, ani miejsca. Zapomnieć nie można również o ekskluzywnych kurortach, w których zabawy nie przerywa się ani na chwilę.

Coś dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy historii i dawnej architektury. Riwiera Adriatycka obejmuje kilka terenów historycznych takich jak: Friuli, Wenecja Julijska i Euganejska, Emilia-Romania czy sama Wenecja. To regiony, które w przeszłości zamieszkiwały ludy takie jak: Ligurowie, Etruskowie i Fenicjanie. Później skolonizowały je plemiona italskie i celtyckie. Zostały jednak po nich liczne zabytki architektury. Jeśli dodamy do tego bogate pozostałości po renesansie, otrzymamy miejsce pełne budowli niosące historię sprzed kilkuset, a nawet kilku tysięcy lat.

Panuje tutaj klimat podzwrotnikowy i śródziemnomorski, co sprawia, że w zasadzie o każdej porze roku warunki sprzyjają wypoczynkowi i turystyce. Podobnie jest z luksusowymi kurortami - funkcjonują cały rok i nieustannie zapewniają masę atrakcji. Wypożyczalnie sprzętów wypoczynkowo-rekreacyjnych znajdują się wzdłuż każdej plaży, a gwarne tawerny pełne ludzi dają pewność, że nikogo nie zaskoczy głód. Najbardziej popularne kurorty to m.in.: Bibione, Lignano, Caorle, Lido di Jesolo czy Lido Adriano.

Na miejscu nie zabraknie z pewnością także typowo włoskich atrakcji, czyli pizzy, telewizji i piłki nożnej. Są to aspekty tak mocno wpisane we włoską mentalność, że spotyka się je wszędzie. To jednak niecała prawda o Włochach. Są oni ludźmi bardzo przywiązanymi do rodziny, są dumni ze swej historii i kultury. I mają ku temu powód. Na świecie nie ma kraju, który miałby tyle zabytków wpisanych Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Włochy to przecież wciąż Europa, a jednak niekończące się plaże, wysokie temperatury i ciepła woda w morzu sprawiają, że w Polsce - szczególnie pod koniec lata - można pomyśleć, że to inny świat.

fot. pixabay.com

Agencja turystyczna Coco Tours

Małe Garbary 21 (10:00-18:00)

792 010 515
793 110 515

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


coco tours, podróże, wakacje, włochy, plaża - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się