W toruńskiej szkole powstał gabinet stomatologiczny

Szkoły i licea, toruńskiej szkole powstał gabinet stomatologiczny - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 19/03/2019 09:40

Już jutro (20 marca) w Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Paderewskiego w Toruniu zostanie otwarty gabinet stomatologiczny.

Mieszcząca się na lewobrzeżu, a dokładnie przy ul. Paderewskiego, Szkoła Podstawowa nr 15 zyska nowoczesny gabinet stomatologiczny. Dzieci i młodzież, które uczęszczają na zajęcia do SP 15 będą mogły korzystać z usług dentysty juz od jutra (20 marca). Toruński magistrat zapowiada, że oficjalne otwarcie gabinetu zaplanowano na 12:00.

Dentysta w placówce przy ul. Paderewskiego będzie funkcjonować dzięki Ministerstwu Zdrowia. Resort ogłosił konkurs na wybór realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.. Wzięła w nim udział między innymi Gmina Miasta Toruń. Nasz magistrat otrzymał na ten cel około 120 tysięcy złotych. Świadczenia zdrowotne w zakresie stomatologii dla dzieci i młodzieży na podstawie umowy z NFZ w nowym gabinecie dentystycznym będzie prowadzić Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Alfamed", ul. Most Pauliński 1.

Zakład zrealizuje działania edukacyjne w zakresie zdrowia jamy ustnej dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych, usytuowanych w lewobrzeżnej części Torunia oraz ich rodziców i nauczycieli.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

\

 

dentysta, toruń, sp15, gabinet stomatologiczny - komentarze opinie

  • gość 2019-03-19 09:55:35

    Brawo! W ostatnich latach to raczej zamykają wszystko co możliwe w szkołach. Na moje bardzo dobra informacja dla dzieciaków

  • marta - niezalogowany 2019-03-19 11:11:07

    dziekujemy w imieniu dzeiciaczkow panie prezydencie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-19 20:43:50

    Na przełomie lat 70/80 w toruńskiej 15 był gabinet stomatologiczny, sama z niego korzystałam.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama