W Toruniu zostaną przeprowadzone ćwiczenia obronne „Kobra-19”

Komunikaty, Toruniu zostaną przeprowadzone ćwiczenia obronne „Kobra 19” - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 15/10/2019 10:57

W środę (16 października) i czwartek (17 października) w Toruniu zostaną przeprowadzone miejskie ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Kobra-19”. Co to oznacza dla mieszkańców naszego miasta?

Toruński magistrat podkreśla, że będą to ćwiczenia. Ich celem jest sprawdzenie w praktyce procedur działania w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, wypracowanie zasad współdziałania służb i doskonalenie sprawności operacyjnej.

– Scenariusz ćwiczeń zakłada powstanie sytuacji kryzysowej w związku z brakiem regularnych dostaw wody pitnej z sieci wodociągowej wskutek ataku terrorystycznego na ujęcia. Możliwe są także przerwy w dostawie energii oraz problemy z nabyciem paliwa i artykułów spożywczych – wyjaśnia Krzysztof Mitręga, dyrektor Wydziału Obrony Ludności Urzędu Miasta Torunia.

Do zadań zespołu biorącego udział w ćwiczeniach będzie należała ocena zagrożeń i prognozowanie ich wpływu na bezpieczeństwo publiczne, sprawdzenie funkcjonowania Miejskiego Systemu Ostrzegania i Alarmowania, sprawdzenie gotowości systemu mobilizacyjnego, uruchomienie procedur reagowania kryzysowego jednostek gminy, służb, inspekcji, straży oraz przygotowanie komunikatów informujących mieszkańców o sytuacji kryzysowej i zasadach postępowania w stanie nadzwyczajnym.

Ćwiczenia będą się odbywały m.in. w siedzibie Wydziału Ochrony Ludności, Toruńskich Wodociągów oraz przy ujęciu wody w Małej Nieszawce. Wezmą w nich udział: pracownicy Urzędu Miasta, miejskie służby, policja, straż pożarna i wojsko.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, ćwiczenia, kobra-19, wojsko, - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama