W Toruniu uczcimy Święto Wojska Polskiego

Komunikaty, Toruniu uczcimy Święto Wojska Polskiego - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 14/08/2019 08:35

Jutro (15 sierpnia) obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w Toruniu odbędzie się uroczysta ceremonia.

Toruńskie uroczystości rozpoczną się mszą świętą w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w kościele garnizonowym św. Katarzyny. Po mszy wojskowi i goście przemaszerują pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się uroczysty apel z tradycyjnym złożeniem kwiatów. O godzinie 16 przy Muzeum Etnograficznym rozpocznie się piknik wojskowy.

Święto narodowych sił zbrojnych obchodzimy w rocznicę cudu nad Wisłą – czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej 1920 roku, stoczonej podczas wojny bolszewickiej. Dzień ten łączy się z liturgicznym świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kościele katolickim.

W naszym regionie występują głównie wojska lądowe, w tym artyleria, wojska chemiczne, jednostki logistyczne oraz lotnictwo wojskowe. Dodatkowo szeregi wojska zasilają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, których obecnie w regionie jest około 800. W najbliższym czasie zostanie utworzony 82 batalion lekkiej piechoty w Inowrocławiu oraz 83 batalion lekkiej piechoty w Grudziądzu. Na toruńskim poligonie zlokalizowanie są także żołnierze amerykańscy, którzy rotacyjnie ćwiczą na poligonie.

Na terenie naszego województwa występują także wojskowe muzea i archiwa, szpitale, parafie oraz orkiestry.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

W Toruniu uczcimy Święto Wojska Polskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama