W Toruniu trwają zapisy na bezpłatne kursy językowe

Szkoły i licea, Toruniu trwają zapisy bezpłatne kursy językowe - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 27/11/2019 08:00

Ponad cztery tysiące mieszkańców Kujaw i Pomorza skorzystało z marszałkowskich szkoleń językowych. Do udziału w bezpłatnych kursach z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego zaproszonych jest jeszcze 6 tysięcy osób.

– Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się w styczniu. Od tego czasu z bezpłatnych szkoleń skorzystało ponad 4 tysiące osób. Od października na zajęcia zapisało się kolejnych 161 uczestników. Szkolenia prowadzone są obecnie w 158 grupach. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z języka angielskiego.

Od października kursy językowe odbywają się w:

  • Bydgoszczy (w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej, Wyższej Szkoły Gospodarki, Biurowcu IDEA, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i siedzibie firmy PESA),
  • Toruniu (w siedzibie Akademii Nauki oraz w Wyższej Szkole Bankowej),
  • Inowrocławiu (na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarczej i siedzibie Fundacji Ekspert),
  • Włocławku (w szkole językowej Greenwich i Imperium Wiedzy),
  • Szubinie (w Szkole Podstawowej nr 1),
  • Nakle nad Notecią (w siedzibie Training House).

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie grup zajęciowych w Grudziądzu, Kowalu (powiat włocławski), Radziejowie, Lipnie i Włocławku Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób.

Z marszałkowskich kursów językowych skorzysta aż 10 tysięcy osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. W czasie 180-godzinnych szkoleń (po 4 godziny lekcyjne tygodniowo) uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają  certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia, które należą do jednej z trzech grup: 

- osób z wykształceniem maksymalnie średnim,

- osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia),

- osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).

Z udziału w projektach wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. 

Szkolenia finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa. Projekt Urzędu Marszałkowskiego realizuje Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku i firmą Training House. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 29,2 miliony złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 to 26,3 miliony złotych.

Więcej informacji i zapisy: projektmowiszmasz.pl, e-mail: [email protected], tel. 507 927 366.

fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

W Toruniu trwają zapisy na bezpłatne kursy językowe komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama