W Toruniu rusza rozbudowa trasy wylotowej. Szykujcie się na objazdy!

Drogi, Toruniu rusza rozbudowa trasy wylotowej Szykujcie objazdy! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 28/11/2019 11:00

Uwaga kierowcy! Rusza rozbudowa ul. Grudziądzkiej w Toruniu. Drogowcy pojawią się od Polnej w kierunku północnym.

Grudziądzka to jedna z tras wylotowych z miasta. Roboty będą prowadzone na ok. 700 metrowym odcinku. Ta inwestycja to pierwszy etap przebudowy drogi krajowej nr 91 w ciągu ul. Grudziądzkiej, która docelowo będzie rozbudowana aż do granicy miasta.

- W ramach prac przebudujemy skrzyżowanie Polnej (nowej) Grudziądzkiej i Celniczej. Obecnie są to dwa skrzyżowania, które zastąpi rondo turbinowe - wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Budowa ronda ma usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo. 

- W ramach inwestycji połączone zostaną ciągi rowerowe ulic Grudziądzkiej, Polnej (nowej) i Fortecznej. Na odcinku od ul. Polnej do projektowanego ronda wyremontowane zostaną nawierzchnie ciągu pieszego i rowerowego. Poprawi się także komfort dojazdu do jednej z największych toruńskich nekropolii - dodaje Rafał Wiewiórski.  

Uwaga kierowcy! Od najbliższej soboty pojawią się duże zmiany w ruchu - szczegóły na mapce poniżej.

Jak zapowiadają drogowcy, z ruchu wyłączona zostanie wschodnia jezdnia ul. Grudziądzkiej (po stronie cmentarza). Dla ruchu zostanie zamknięty także fragment ul. Celniczej - od Grudziądzkiej do parkingu przed CCK oraz fragment "nowej Polnej" od Grudziądzkiej do Fortecznej. Nieczynny będzie również fragment drogi łączącej ul. Grudziądzką z parkingiem przed CCK.

Ruch zostanie poprowadzony jezdnią zachodnią. Przejazd pomiędzy jezdniami (z jezdni wschodniej na zachodnią) zorganizowany będzie przez wykonywane obecnie asfaltowe przejazdy.

Roboty potrwają do końca września przyszłego roku.

(AM)

fot. Michał Kunicki/torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, inwestycje w toruniu, droga, remonty - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 15:38:42

    Geniusze z MZD w grudniu zaczyna się przebudowa

  • gość 2019-11-28 18:01:21

    A Olsztynska dalej w 3 kilometrowych korkach. Zastanawiam się, czy WP Prezydent Zaleski ostatnimi laty jechał Olsztynska

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 18:55:32

    Brawo, brawo wy

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 19:07:14

    Nie doczekamy się Olsztyńskiej...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 23:58:55

    Cały Toruń rozkopany, jeszcze niech most zamkną i kaplica. Czy ktoś tam wogole myśli i ma kontrolę nad remontami dróg w Toruniu?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-29 00:17:16

    Tam już są dwa pasy! A przy Olsztyńskiej żaden tłusty misio z UM nie mieszka więc niech stoi plebs w korkach!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-29 00:39:41

    Ciekawe czy zmienią ustawienia świateł na skrzyżowaniu. Nie zazdroszczę mieszkańcom wrzosow, Chełmży i wszystkiego po drodze.

  • Spectrans - niezalogowany 2019-11-29 07:52:41

    Jeśli ma tam powstać rondo turbinowe to jestem za

  • Gość - niezalogowany 2019-11-29 09:07:27

    Rondo turbinowe owszem super, ale do końca września 2020... serio?

  • gość 2019-11-29 12:14:43

    cieszy mnie to ze wszyscy na wszystkim sie znaja to dlaczego nie budoja drog nie lecza ludzi idzie do pracy i patszy na zegarek kiedy fajrant i ile na konto wplynie czemu tak malo przeciez na wszystkim sie znam

  • Gość - niezalogowany 2019-11-30 04:30:52

    Kolejny pomysł na przebudowę. Jak ja slysze przebudowa to zastanawiam się co tym razem glupiego odje..ia. w Toruniu sami debile w MZD pracują nad idiotycznymi rozwiązaniami drogowymi. Przyklad debilizmu MZD : mini rondo na Zwirki z Legionów j rondo na Bema.

  • Gość21 - niezalogowany 2019-11-30 09:11:19

    Zgadzam sie z niektorymi osobami tutaj to msc nie posiada korkow w żadnej godzinie w ciągu dnia to po co przebudowa inwestycja wydania naszych pieniędzy i naciagajaca UE a np budowa lini tramwajowej na jar stoi w miejscu, przebudowa ulicy chelminskiej od bema do odrodzenia kolejna stoi, przy cmentarzu mialo byc szybkie lacze z ulica bema i galczynskiego przy Cinema city pozniej odcinek olsztynska od Carrefour az do grebocina tez stoi bo po co? I te osly zarabiaja kupe kasy za tak chore pomysly, albo po co jest ta cala przebudowa zolkiewskiego gdy chyba z 10 lat temu bylo tam wszystko przebudowywane

  • Gość - niezalogowany 2019-11-30 20:10:59

    Przebudowa Grudziądzkiej z rondem turbinowym to dobry pomysł , ale wyjazd w stronę Olsztyna wydaje się byc bardziej potrzebny, tam są tragiczne korki

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 19:18:20

    Turystyna w Kaszcorku do ponownego remontu. Studzienki pozapadane. Kto to odebrał??? Gdzie prokurator?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie