W Toruniu rozpoczęła się budowa parkingu za ponad milion złotych

Inwestycje, Toruniu rozpoczęła budowa parkingu ponad milion złotych - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 26/03/2019 10:45

Na początku tygodnia wystartowała budowa pierwszego z pięciu parkingów, które powstaną w sąsiedztwie nowo budowanej siedziby Sądu Rejonowego.

Jak już informowaliśmy na „Oto Toruń”, magistrat zaplanował, że w naszym mieście powstanie ponad 600 nowych miejsc parkingowych. Już w tym tygodniu możemy zobaczyć pierwsze efekty tych zapowiedzi. W poniedziałek rozpoczęła się budowa pierwszego z pięciu parkingów, które powstaną w sąsiedztwie nowo budowanej siedziby Sądu Rejonowego.

- Parking pomieści 50 aut i powstanie przy ul. Wały gen. Sikorskiego, na odcinku od ronda ZNP do ul. Gregorkiewicza - informuje nas Agnieszka Kobus-Pęńsko z Miejskiego Zarządu Dróg. Drogowcy zapowiadają, że mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego parkingu już w sierpniu tego roku. Wykonawcą prac jest firma BUD-WEST, która najpierw musiała opracować dokumentację projektowo - kosztorysową oraz uzyskać wszystkie niezbędne do realizacji decyzje administracyjne. 

- Dla zminimalizowania utrudnień prace będą prowadzone etapami. W pierwszym z nich - ruszył w poniedziałek - ulica Wały gen. Sikorskiego zostanie zamknięta na odcinku od ronda ZNP do połowy ul. Wały gen. Sikorskiego. Na czas prowadzonych robót zostaną zlikwidowane miejsca do parkowania - tłumaczy Kobus-Pęńsko.

Projekt i realizacja tego zadania będzie kosztować dokładnie 1 190 000,00 złotych.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, parking, sąd rejnowoy, budowa, wały gen. sikorskiego - komentarze opinie

  • gość 2019-03-27 11:05:41

    Pokażcie ludziom kosztorys z cenami jednostkowymi. Co tutaj kosztuje ponad MILION zł? !!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama