W Toruniu przez kilka dni zabraknie ciepłej wody!

Komunikaty, Toruniu przez kilka zabraknie ciepłej wody! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 16/08/2019 15:34

Ważna informacja dla mieszkańców. Z powodu inwestycji PGE Toruń w niektórych częściach miasta pojawią się problemy z dostawą ciepłej wody.

Budowa i modernizacja ok. 7 kilometrów sieci ciepłowniczych, kilkudziesięciu nowoczesnych węzłów indywidualnych oraz remont 3 głównych komór cieplnych - to najważniejsze prace realizowane przez PGE Toruń.

Największe tegoroczne inwestycje i modernizacje toruńskiego systemu ciepłowniczego objęły wymianę ponad 1 km głównej sieci (magistrali nadziemnej) w pobliżu Dworca Wschodniego na nowoczesny ciepłociąg oraz budowę 5-kilometowego ciepłociągu prowadzącego od elektrociepłowni do os. Na Skarpie.

- Obie inwestycje znacząco zwiększą pewność dostaw ciepła i bezpieczeństwo cieplne miasta - mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń. - Nowa 5-kilometrowa sieć ciepłownicza ma szczególne znaczenie dla mieszkańców osiedli Na Skarpie i Rubinkowo, gdyż po jej realizacji budynki osiedli będą zasilane w ciepło "pierścieniowo", czyli z dwóch niezależnych stron. We wrześniu planujemy właśnie tym nowo wybudowanym ciepłociągiem dostarczyć ciepło mieszkańcom wschodnich dzielnic Torunia.

Niestety, z tego powodu należy przygotować się na czasowe niedogodności. Przy realizacji wymiany ciepłociągu w okolicy Dworca Wschodniego niezbędne będzie kilkudniowe wyłączenie sieci ciepłowniczej (od 3 do 12 września) dla odbiorców zlokalizowanych na zachód od ul. Skłodowskiej-Curie (do 9 września - Starówka, rejon ul. Wojska Polskiego, osiedle Chrobrego, rejon ulicy Antczaka/Targowej oraz Chrobrego/Mazowieckiej).

Dostawa ciepła odbywać się będzie nieprzerwanie dla mieszkańców wschodniej części Torunia, w tym dla osiedla Rubinkowo, Skarpa i ul. Olsztyńskiej.

- Nowa sieć w rejonie Dworca Wschodniego będzie wykonana z rur preizolowanych o średnicy 600 mm i długości ponad 1 kilometra - wyjaśnia Wojciech Ptaszyński, dyrektor techniczny PGE Toruń. - Ciepłociąg będzie wyposażony, m.in. w nowoczesny system alarmowy i komory telemetryczne, pozwalające na monitorowanie i kontrolowanie pracy sieci.

Szacowana łączna wartość wszystkich projektów to ponad 60 mln zł.

(Redakcja)

fot. ilustracyjne/PGE Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, pge, ciepła woda, pge toruń - komentarze opinie

  • Eror - niezalogowany 2019-08-16 19:50:33

    Zawsze patrząc na rachunki za wodę w spółdzielni zastanawiam się jak to możliwe, że woda ciepła summa summarum jest praktycznie trzy razy droższa niż woda zimna(cena za 1m3).Cóż...mieszkańcu drogi...zaoszczędzisz:)

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 21:13:16

    Bo wody zimnej nie trzeba podgrzewac

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama