W Toruniu powstanie nowoczesny kompleks sportowy z siecią usługowo-handlową!?

09/07/2018 09:03
Piłka Nożna, Toruniu powstanie nowoczesny kompleks sportowy siecią usługowo handlową! - zdjęcie, fotografia

Miasto ma kilka koncepcji na budowę nowego stadionu dla piłkarzy Elany Toruń. Która z nich zostanie zrealizowana w najbliższych latach?

W czerwcu Elana Toruń wywalczyła awans do II ligi, czyli do ogólnopolskich rozgrywek. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach w naszym mieście zagrają między innymi piłkarze Widzewa Łódź, Ruchu Chorzów czy Górnika Łęczna. Dlatego też od jakiegoś czasu w Toruniu coraz głośniej rozmawia się na temat nowego obiektu dla piłkarzy. Obecny stadion przy ulicy Bema spełnia jeszcze drugoligowe warunki, ale już w wyższej klasie rozgrywkowej nasi piłkarze musieliby grać w innym mieście. 

Żeby uzyskać licencję na grę w I lidze klub musi posiadać stadion piłkarski z odpowiednim oświetleniem i podgrzewaną murawą. Oczywiście to elementy, w które można wyposażyć obecny obiekt przy ulicy Bema, ale klub i miasto mają inne koncepcje. Prezes Elany Toruń, z którym ostatnio rozmawialiśmy na Oto Toruń, stwierdził, że klub zaproponował, aby stadion powstał za halą sportową przy ulicy Bema. Aczkolwiek to raczej niemożliwe, bo to tereny, które należą do wojska. 

- Niestety wymarzona lokalizacja - za halą sportową na Bema - jest „zamknięta na kłódkę”, bo jest tam teren wojskowy. Według moich informacji będzie ona przez najbliższe lata niedostępna - wyjaśnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dlatego miasto w tej chwili rozważa dwie koncepcje. Pierwsza z nich to poruszana już modernizacja stadionu przy ulicy Bema, czyli wyposażenie go między innymi w lepsze trybuny, oświetlenie czy podgrzewaną murawę. Jednak prezydent Torunia twierdzi, że może to nie być dobra inwestycja dla naszego miasta.

- Wydaje mi się, że ta modernizacja może nie być efektywna. Poza tym pewnie pochłonęłaby tyle samo pieniędzy, co wybudowanie nowego obiektu - twierdzi Zaleski.

Dlatego urzędnicy rozważają także drugą opcję, czyli wybudowanie obiektu nieopodal stadionu żużlowego. Między Motoareną a marketem budowlanym „Castorama” znajduje się sporo niezagospodarowanego terenu. To właśnie tam mógłby powstać kompleks sportowy (obiekt piłkarski oraz Motoarena) z siecią usługową-handlową. 

- Musimy spoglądać na Europę Zachodnią. Tam stadion nie jestem miejscem, gdzie odbywają się tylko zawody. Takie obiekty obrastają siecią usługowo-handlową i myślę, że trzeba w tym kierunku iść - mówi dla Oto Toruń prezydent Zaleski.

Wszystko wskazuje na to, że nowy stadion piłkarski to nie mrzonka. Jest zielone światło na budowę już nie tylko ze strony działaczy Elany, ale również urzędników i samego Michała Zaleskiego. Prezes Elany Toruń, Jarosław Więckowski zdradził nam także, że w najbliższym czasie klub będzie znowu rozmawiać na ten temat z zastępcą prezydenta Torunia Zbigniewem Fiderewiczem. Być może wtedy zapadną konkretne decyzje? 

(Filip Sobczak)

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

nowy stadion toruń, elana toruń stadion, stadion dla elany - komentarze opinie

  • gość 2018-07-09 10:28:54

    Musimy spoglądać na Europę Zachodnią. Tam stadion nie jestem miejscem, gdzie odbywają się tylko zawody. Takie obiekty obrastają siecią usługowo-handlową i myślę, że trzeba w tym kierunku iść - mówi dla Oto Toruń prezydent Zaleski haha. Na stadionie żużlowym odbywa się 9 wydarzeń rocznie.

  • gość 2018-07-09 11:03:01

    A Motoarena kiedy doczeka się koncepcji handlowo-usługowej? Bo jak dobrze pamiętam takie plany przy jej budowie też były. Tylko do dziś stoi jako monument żużla i nic więcej.

  • Sport - niezalogowany 2018-07-09 11:07:00

    Mniej stadionów więcej torów, budujcie coś co się przyda i faktycznie może na coś wpłynąć, bezpieczeństwo na drogach.

  • gość 2018-07-09 12:11:15

    Po co ten stadion? Dla Elany? Czy dla kibiców którzy wszystko niszczą i robią rozruby!!!!!!!!!!!!

  • gość 2018-07-09 12:52:14

    stadion Elany koło żużlowego ?! hmm co może pójść nie tak ??? przypominam że mecze czasem są tego samego dnia oraz ile potrzeba było policji by upilnować małą grupę elany i widzewa z grudziądza ... a teraz pomyślmy że mecz z zaprzyjaźnionym ruchem lub widzewem jest tego samego dnia co zawody żużlowe ..

  • Gość - niezalogowany 2018-07-09 15:39:15

    Jeżeli zawody piłkarskie i żużlowe są tego samego dnia, to wtedy jedne przekłada się na inny termin.

  • gość 2018-07-09 16:38:07

    No p.PREZYDENCIE strzal w 10 stadion Elany kolo Motoareny .Za........sty pomysl

  • gość 2018-07-09 19:42:04

    Ta sama gadka była 10 lat temu przy Motoarenie. Pokażcie rachunki ile stadion zarobił. Miały być koncerty, imprezy. A tu stadion wykorzystywany max. 20 dni na 365 w roku! Z litości mogę przemilczeć sezon jesienno-zimowy, ale latem?

  • gość 2018-07-09 20:17:16

    Niech mi ktoś odpowie dla czego w jednym mieście nie ma zgody między kibicami żużla i piłki przecież to głupota straszna a przecież w kupie siła :)

  • FRanek - niezalogowany 2018-07-10 09:12:43

    Czy dzisiaj jest 1 kwietnia?

  • Gość - niezalogowany 2018-07-11 15:00:11

    Jak niewiele potrzeba....II liga i już cuda i inwestycje -śmieszne...w ta pilke to kasa jak w bloto jakie to sukcesy? napiszcie lepiej ile kosztuje utrzymanie obiektów które juz są Motoarena,Hala na Bema a tu jeszcze kolejne inwestycje,naprawdę nie ma na co pieniędzy miasto wydawać :-/ ile zarobiła Motoarena a jakie są koszty utrzymania ? Co z hala na Bema jak tam wygląda?ceny wynajmu kosmiczne albo niskie-zależy jak kto kogo lubi...tylko tego tematu nikt nie poruszy bo przecież uderzylby w UMT

  • Xd kek - niezalogowany 2018-07-19 16:04:04

    - Musimy spoglądać na Europę Zachodnią. Tam stadion nie jestem miejscem, gdzie odbywają się tylko zawody. Takie obiekty obrastają siecią usługowo-handlową i myślę, że trzeba w tym kierunku iść - mówi dla Oto Toruń prezydent Zaleski. Głownie tak budują Szwajcarowie np.. Tissot Arena w Biel. A panele słoneczne też będą? Jak się idzie wzorem zachodu.

  • gość 2018-10-11 21:36:16

    zaleski jesteś dziwakiem

Dodajesz jako: |