W Toruniu powstanie nowe miejsce rekreacji i wypoczynku!

Wiadomości, Toruniu powstanie miejsce rekreacji wypoczynku! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 12/09/2019 09:14

W Toruniu powstanie alternatywa dla Barbarki.

Miasto przystąpi do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania dla Kaszczorka. Chodzi o rozległy blisko 66-hektarowy teren położony w rejonie ul. Fantazyjnej i rzeki Drwęcy. - Jest to teren atrakcyjny o walorach turystyczno-rekreacyjnych, który może stać się miejscem wypoczynku dla torunian, podobnie jak popularna Barbarka - informuje Urząd Miasta.

Część terenu objętego planem znajduje się w granicach obszaru Natura 2000 Dolina Drwęcy, a część w granicach rezerwatu przyrody Dolina Drwęcy - na obu obowiązują określone zakazy i warunki zagospodarowania, na przykład dotyczące braku zabudowy na szerokości 100 metrów przy brzegach rzeki.

Zgodnie z planem, na tym terenie, w skład którego wchodzą też tereny prywatne, ma powstać kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny z urządzeniami rekreacyjnymi i turystycznymi, infrastrukturą związaną z turystyką wodną, wiatami i altanami przy maksymalnym zachowaniu istniejących zadrzewień oraz nasadzeń.  

(Redakcja)

fot. Błażej Antonowicz/torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

W Toruniu powstanie nowe miejsce rekreacji i wypoczynku! komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 16:31:48

    Kiedy w Toruniu będą inwestycje w gospodarkę? Miasto studenckie bez normalnych miejsc pracy, bez perspektyw... Zelski weź się w końcu za robotę i znajdź inwestorów!

  • gość 2019-09-13 16:53:10

    Co dziennie jest tam zakorkowane "pod sufit" a tutaj jeszcze chcą budować kolejne obiekty, ktore przyciągnął kolejne samochody. Kuźwa zacznijcie myśleć o przepustowości tych uliczek bo niedługo szybciej ze Złotorii do Torunia będzie można dojechać przez Włocławek

  • szatanista - niezalogowany 2019-10-15 12:09:34

    Jestem za .Wincyj aut,wincyj aut , nóg nie używamy ,zawsze i wszędzie autem ,nawet 100 m. Hrumhrum,kochamy stanie w miejscu swoimi autkami,mamy nadwagę i ledwo sie ruszamy ,a mamy dopiero 20-30 lat. Taką wizję mam.......

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama