19°C bezchmurnie

W Toruniu powstanie kolejna miejska plaża

Inwestycje, Toruniu powstanie kolejna miejska plaża - zdjęcie, fotografia

Już niedługo w naszym mieście powstanie kolejna miejska plaża. Tak zdecydowali mieszkańcy w ostatnim głosowaniu w ramach tak zwanego budżetu obywatelskiego.

Na Oto Toruń znowu zaglądamy do urzędowych dokumentów. Dziś przedstawiamy Wam kolejną inwestycję, którą wybrali mieszkańcy naszego miasta w ramach budżetu partycypacyjnego. Tym razem wzięliśmy "pod lupę" głosowanie ogólnomiejskie. W nim aż 745 mieszkańców zdecydowało, że już niedługo na Winnicy - po prawej stronie od mostu gen. Zawackiej jadąc w stronę Łodzi - powstanie miejska plaża.

- W wielu polskich miastach plaże nad rzekami są miejscem spotkań towarzyskich, wypoczynku, relaksu a także sposobem na spędzenie wolnego czasu bez wyjeżdżania z miasta - dlaczego Toruń nie miałby być kolejnym punktem na wiślanej mapie Polski? - pytają autorzy pomysłu.

Ich marzenie zostanie zrealizowane. Projekt zakłada, że na Winnicy powstaną dwie strefy - aktywnego wypoczynku i relaksu. W tej pierwszej zostaną wybudowane między innymi boisko do siatkówki, tymczasowe przebieralnie, a w drugiej eko-stoły z pni drzew, wypożyczalnia leżaków czy kosze na śmieci. W weekendy na miejskiej plaży będzie można odpocząć przy muzyce i posilić się w food truckach, które będą mieć specjalnie wygospodarowane miejsce.

Już niedługo w naszym mieście powstanie kolejna miejska plaża. Tym razem na osiedlu Winnica.

W naszym mieście przez całe wakacje funkcjonuje już miejska plaża na Błoniach Nadwiślańskich. W tym miejscu mieszkańcy mogą korzystać między innymi z boiska do siatkówki, stołów do tenisa stołowego, 30 drewnianych leżaków czy parasoli.

- Lokalizacja plaży na Winnicy w pobliżu mosty gen. E. Zawackiej mogłaby być alternatywą dla bulwaru i nowym miejscem na turystycznej mapie Torunia, gdzie swój wolny czas spędzaliby przede wszystkim mieszkańcy miasta, ale również turyści - dodają pomysłodawcy.

Koszt inwestycji na Winnicy to około 250 tysięcy złotych. Prezydent Torunia zapowiedział, że projekty inwestycyjne z budżetu partycypacyjnego będą realizowane do połowy 2020 roku, a pozostałe przez cały 2019 rok.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


W Toruniu powstanie kolejna miejska plaża komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się