W Toruniu powstanie Europejskie Centrum Filmowe

Inwestycje, Toruniu powstanie Europejskie Centrum Filmowe - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 27/09/2019 09:43

Toruń będzie mieć kolejną prestiżową placówkę kulturalną. W naszym mieście powstanie Europejskie Centrum Filmowe Camerimage.

Prawie dwa lata temu - w grudniu 2017 roku - miasto podpisało list intencyjny ws. utworzenia centrum festiwalowo-kongresowego Camerimage w Toruniu wraz z wicepremierem i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim oraz prezesem Fundacji Tumult Markiem Żydowiczem. Przez kilkadziesiąt miesięcy magistrat pracował, żeby treść wspomnianego listu przekształcić w konkretne plany.

Efektem końcowym ma być umowa, która zostanie podpisana w najbliższą niedzielę (29 września) w Toruniu. Swój podpis złożą pod nią wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, prezydent Torunia Michał Zaleski oraz założyciel i prezes Fundacji Tumult Marek Żydowicz.

– W umowie tej strony zapewniają o wspólnym prowadzeniu instytucji kultury, współorganizowaniu kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage oraz o doprowadzeniu do budowy obiektu centrum filmowego w Toruniu – informuje magistrat.

Na razie urzędnicy nie zdradzają szczegółów inwestycji. Z naszych informacji wynika jednak, że Europejskie Centrum Filmowe powstanie na placu między CKK Jordanki a CSW. Sam prezydent kilka miesięcy temu przyznawał, że to „wymarzone miejsce na realizację takiej inwestycji”. Dlatego już niedługo na placu między CKK Jordanki a CSW powinna rozpocząć się budowa budynku o powierzchni kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

europejskie centrum filmowe camerimage, toruń, kultura, szczegóły - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama