21°C bezchmurnie

W Toruniu powstanie duże miejsce rekreacji i wypoczynku!

Inwestycje, Toruniu powstanie duże miejsce rekreacji wypoczynku! - zdjęcie, fotografia

Miasto chce zagospodarować teren, który w przeszłości należał do wojska.

Na terenie pomiędzy ulicami Andersa, Poznańską, trasą S-10 i Popiołową Drogą niegdyś znajdował się poligon wojskowy. Wojsko przekazało jednak miastu wspomniany obszar o powierzchni ok. 19 ha. Część tego terenu stanie się miejscem inwestycji dla firm produkcyjnych i usługowych. Jednak spory obszar miasto chce przeznaczyć na cele rekreacji. To ma być miejsce wypoczynku dla mieszkańców.

- W ciągu ostatnich lat na lewobrzeżu przybyło budynków mieszkalnych oraz samych mieszkańców, dlatego tak istotnym jest, aby zadbać o odpowiedni dostęp do infrastruktury rekreacyjnej w tej części miasta - informuje Urząd Miasta w Toruniu. - Jednym z czynników wpływających na wizerunek i rozwój miast jest bowiem ożywianie obszarów zdegradowanych i nadawanie im nowej funkcji. Takiej, która w pełni odpowiada współczesnym potrzebom mieszkańców.

Z tego powodu miasto zachęca do wzięcia udziału w spotkaniu konsultacyjnym w sprawie zagospodarowania terenów po dawnym poligonie, które odbędzie się w najbliższą środę 8 sierpnia o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej nr 15 (ul. Paderewskiego 5/11).

W ramach spotkania zaplanowano warsztat, podczas którego mieszkańcy będą pracować na przygotowanych mapach terenu. Chętni mogą też liczyć na tzw. spacer badawczy.

Konsultacje społeczne przeprowadzane są także za pomocą e-maila. Uwagi i opinie można przesyłać do 22 sierpnia na adres [email protected].

(TUB)

mapa: Urząd Miasta w Toruniu

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


toruń, poligon, wojsko, poligon w toruniu - komentarze opinie

  • gość 2018-08-09 13:01:07

    Proponowałem na forum innego portalu w tym miejscu duży AQUAPARK, ale żeby na tylu hektarach miało to sens i zarabiało na siebie to musi być duża skala. Proszę zauważyć bliskość A1 i S10, a dzisiaj można przeczytać o kolei dużych prędkości przez Toruń. To musi być potężny jeden z największych parków wodnych, wtedy stanie się kolejną wizytówką miasta, przyciągnie kolejnych turystów itd.

Dodajesz jako: Zaloguj się