W Toruniu powstanie centrum dystrybucyjne dla potężnego dewelopera! [FOTO]

Inwestycje, Toruniu powstanie centrum dystrybucyjne potężnego dewelopera! [FOTO] - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
Arkadiusz Kobyliński 03/08/2019 08:40

W Toruniu powstanie Panattoni Park Toruń II. Centrum dystrybucyjne ma zostać oddane do użytku już w pierwszym kwartale 2020 roku.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie. Zajmuje się więc wynajmem lub sprzedażą obiektów odpowiadających potrzebom potencjalnych najemców reprezentujących różne branże. Do klientów firmy należą między innymi, takie marki globalne, jak: Amazon, Castorama, Coca-Cola, Intermarche, Leroy Merlin, Tesco, UPC, czy UPS.

Do tej pory, w okolicach naszego miasta firma zainwestowała w budowę Panattoni Park Toruń I w Grębocinie i dwa obiekty typu biuld-to-suit: dla sieci Carrefour oraz Kaufland. Pod koniec czerwca informowaliśmy Was na “Oto Toruń”, że deweloper planuje “postawić” kolejny obiekt w pobliżu Torunia. Niedługo wystartuje budowa Panattoni Park Toruń II. - W tej chwili dobiegają końca sprawy proceduralne, dlatego też inwestor rozpoczął przygotowania do budowy - informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. 

Nowoczesne centrum dystrybucyjne składać się będzie z dwóch magazynów o łącznej powierzchni ponad 62,5 tys. m2. Inwestycja zostanie zlokalizowana zaledwie 10 km od centrum miasta, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 80, dwa kilometry od węzła drogowego Lubicz, łączącego A1 z DK 10. 

- Toruń należy do grupy najszybciej rozwijających się miast w Polsce – w ostatnim rankingu redakcji Forbsa Miast Przyjaznych dla Biznesu, Toruń zajął czwarte miejsce w kategorii miast od 150 do 299 tys., a w klasyfikacji „Polskich Miast Przyszłości na lata 2019/2020” zmieścił się w pierwszej piątce średniej wielkości miast w kategorii „kapitał ludzki i styl życia”- podaje Panattoni Europe w komunikacie prasowym.

Dużą zaletą budowy tego typu centrum jest możliwość dostosowania powierzchni do potrzeb najemców. Takie “szyte na miarę” obiekty ułatwiają koordynację działalności i odpowiednie zarządzanie nią. Dla firm planujących wykorzystanie przestrzeni udostępnionej przez Panattoni niezwykle istotna jest też bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych. Budowa obiektu ma zostać ukończona w pierwszym kwartale 2020 roku. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

panattoni park toruń ii, toruń, centrum dystrybucyjne, inwestycja, cwb, panattoni europe - komentarze opinie

 • Eror - niezalogowany 2019-08-02 14:06:30

  Jak najwięcej takich inwestycji jest w mieście potrzebnych, szczególnie na polu outsourcingu Toruń miałby spore szanse na inwestycje-spora grupa ludzi młodych w strukturze ludności.Poza tym mogłoby to ruszyć płace, które z miast wojewódzkich mamy średnio najniższe-za nami tylko Gorzów Wlkp.

 • gość 2019-09-20 09:39:03

  btw, ten Carrefour i KAufland powstały w okolicy Torunia, fakt, w nieodległej Bydgoszczy :) ale cicho sza :)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama