W Toruniu powstało kolejne miejsce typu Kiss&Ride [FOTO]

Inwestycje, Toruniu powstało kolejne miejsce Kiss&Ride [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 24/05/2018 09:53

Nowe miejsce parkingowe typu Kiss&RIde powstało na ulicy Chełmińskiej przy teatrze Wilama Horzycy.

K to „kiss”, R to „ride”, czyli tłumacząc na język polski „Pocałuj i Jedź”. Zasada jest prosta. Na wyznaczonych miejscach - wymalowanych kopertach - na moment można zaparkować samochód. W tym czasie pasażer bez większego pośpiechu może wysiąść z auta.

W tym tygodniu na ulicy Chełmińskiej przy teatrze Wilama Horzycy pojawiło się nowe tego typu miejsce. Zgodnie z postawionym już wcześniej znakiem, kierowcy mogą się tu zatrzymywać nawet na trzy minuty. Pomysłodawcą i największym orędownikiem Kiss&Ride na Chełmińskiej był radny Michał Rzymyszkiewicz.

- Wniosek złożyłem już jakiś roku temu... Znaki ustawiono na jesień, ale miasto nie zdążyło zrobić tak zwanego oznakowania poziomego. Dlatego niecały tydzień temu złożyłem pismo ponaglające w sprawie wymalowania "koperty", a w tym tygodniu zostało wykonane - mówi dla Oto Toruń Michał Rzymyszkiewicz.

To nie pierwsze tego typu miejsce w naszym mieście. Pod koniec 2016 parking Kiss&Ride pojawił się przed salą na Jordankach. Niecały rok później tymczasowy postój powstał przed budynkiem dworca Toruń Główny od ulicy Kujawskiej. 

(Filip Sobczak, fot. Michał Rzymyszkiewicz)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

W Toruniu powstało kolejne miejsce typu Kiss&Ride [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama