W Toruniu powstała nowoczesna placówka edukacyjna za 18 mln zł [FOTO]

Inwestycje, Toruniu powstała nowoczesna placówka edukacyjna [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 21/10/2019 09:00

Centrum Innowacyjnej Edukacji działające przy Młynie Wiedzy w Toruniu jest już niemal gotowe. Trwa instalacja wystawy "Ścieżki dorastania", czyli najważniejszej atrakcji, która pojawi się w tym miejscu. Cała inwestycja pochłonęła niemal 18 mln zł.

Zakończyła się już budowa budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji. Tak zwany „Minikopernik” pozwoli poszerzyć ofertę edukacyjną Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ma zwiększyć uczestnictwo w kulturze, a także uatrakcyjnić ofertę kulturalno–edukacyjną regionu. Chociaż sam obiekt prezentuje się intrygująco, to sercem tego miejsca ma być wystawa „Ścieżki dorastania”. Adresowana głównie do młodzieży ekspozycja nadal jest na etapie instalacji.

Składać ma się z trzech ścieżek tematycznych. Ścieżka społeczno–kulturowa to stanowiska, które wprowadzą odbiorcę w kontekst zagadnień związanych z procesem społeczno-kulturowego dorastania jednostki. Na ścieżkę emocji złożą się z kolei eksponaty, które pozwolą młodym ludziom nauczyć się rozpoznawać emocje, właściwie je nazywać, rozładowywać i wyrażać. Ścieżka dojrzewania to natomiast zbiór stanowisk, który zaspokoi naturalną ciekawość okresu dojrzewania związaną z biologiczną sferą życia człowieka w sposób delikatny. Oficjalne otwarcie wystawy zaplanowano na 6 grudnia. Prawdopodobnie wtedy dane nam będzie odkryć to, co przygotowali przedstawiciele Centrum Nowoczesności. A zapowiada się interesująco.

„Ścieżki dorastania” to 31 stanowisk wyposażonych w interaktywne i multimedialne pomoce naukowe oraz elementy związane z młodzieżową popkulturą. W specjalnym filmie przygotowanym przez Młyn Wiedzy, twórcy wystawy, oraz naukowcy opisują, co można zobaczyć i czego można się dowiedzieć dzięki eksponatom przygotowywanych w „Minikoperniku”.  – Mówimy o dorastaniu, dojrzewaniu, temacie może trudnym, ale myślę, że bardzo ciekawym dla każdego z nas – podkreśla  Monika Wiśniewska dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Warto także odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego „Ścieżki dorastania" mają „trafić” do młodych ludzi? – Wystawa przybliża specyfikę wieku dojrzewania. Oswaja z emocjami, problemami tej fazy życia pozwalając, przezwyciężyć problemy, których młodzież doświadcza, ale niejednokrotnie nie rozumie –  tłumaczy prof. dr hab. Krystyna Szafraniec z UMK.

Zatem już niedługo w Toruniu będzie dostępna kolejna unikalna w skali całego kraju atrakcja. Całkowity koszt projektu to 17 984 544,01 zł, kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 12 416 318,23 zł. Koszt przygotowania ekspozycji wraz z aranżacją przestrzeni to 3.934.770,00 zł brutto.

Fotografie tego jak powstawał budynek CIE, a także montażu elementów wystawy "Ścieżki dostania" znajdziecie pod tytułem newsa. 

(Arkadiusz Kobyliński) 

fot. facebook.com/Sciezkidorastania

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

młyn wiedzy, centrum nowoczesności, centrum innowacyjnej edukacji, ścieżki dorastania - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama