W Toruniu powstaje żłobek miejski za ponad 10 milionów złotych [FOTO]

Szkoły i licea, Toruniu powstaje żłobek miejski ponad milionów złotych [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 10/04/2019 11:42

Na toruńskim lewobrzeżu powstanie pierwszy miejski żłobek. Będą do niego uczęszczać dzieci do 3 lat. Magistrat zdradza, że całkowity koszt tej inwestycji to ponad 10 mln zł.

Toruńskie lewobrzeże - Podgórz, Czerniewice, Rudak oraz Stawki - to część miasta, gdzie wprowadza się coraz więcej mieszkańców. Wiedzą o tym także toruńscy urzędnicy, którzy zdecydowali, że powstanie tam kolejna placówka oświatowa. Dokładnie za rok na toruńskich Stawkach zostanie oddany do użytku nowoczesny żłobek.

U zbiegu ulic Andersa i Okólnej powoli pojawia się dwukondygnacyjny budynek. Za rok ma pomieścić on 145 dzieci w siedmiu oddziałach. Na parterze znajdą się trzy oddziały żłobkowe - każdy z salą zabaw, sypialnią, łazienką i pomieszczeniem pomocniczym. - Oprócz tego powstanie tam świetlica, strefa socjalna pracowników, pokój rodzica, wózkownia, kotłownia, toaleta i strefa kuchni. Z kolei na piętrze mieścić się będą 4 oddziały żłobkowe, pokój dyrektora, logopedy, pokój kadr i księgowości z magazynem akt, warsztat, pralnia i magazyn środków czystości - tłumaczy Małgorzata Litwin z toruńskiego magistratu. Żłobek będzie miał także dwie klatki schodowe, z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz oraz trzy windy - dwie dla potrzeb kuchni i jedną dla użytkowników budynku. Wszystkie pomieszczenia żłobka zostaną umeblowane. Projektant zaplanował także atrakcje dla najmłodszych na zewnątrz. Przy żłobku zostanie wybudowany plac zabaw z bezpiecznym podłożem i certyfikowanymi urządzeniami zabawowymi.

Szacuje się, że całkowity koszt tej inwestycji to ponad 10 milionów złotych, z czego prawie 9 milionów to środki unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.

(Filip Sobczak)

fot. Adam Zakrzewski/UMT

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

żłobek miejski w toruniu - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama