W Toruniu pojeździmy elektrycznymi skuterami na minuty! [FOTO]

Inwestycje, Toruniu pojeździmy elektrycznymi skuterami minuty! [FOTO] - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Filip Sobczak 26/07/2019 12:17

Już niedługo w naszym mieście pojawią się rowery miejskie, elektryczne hulajnogi i… elektryczne skutery. Na „Oto Toruń” zdradzamy pierwsze szczegóły.

31 lipca do naszego miasta powróci rower miejski. Trwają już ostatnie przygotowania do uruchomienia miejskiego systemu wypożyczania jednośladów. Wczoraj (25 lipca) natomiast informowaliśmy, że jeszcze w sierpniu w Toruniu pojawią się elektryczne hulajnogi - to będzie jednak przedsięwzięcie komercyjne.

Pomysłodawcy toruńskich e-hulajnóg planują również wprowadzenie do naszego miasta elektrycznych skuterów. Świadczeniem usług zajmie się firma „Blinkee.city”. Na skuterach będą mogły jednocześnie podróżować dwie osoby. Firma wyposaży je w pojemniki, w których będą znajdowały się kaski. Prędkość maksymalna, którą są w stanie osiągnąć te jednoślady to 45 km/h.

– Zauważyliśmy, że elektryczne pojazdy to nowość na rynku. Znaleźliśmy firmę „Blinkee.city” i rozpoczęliśmy współpracę. Warto podkreślić, że ta firma świadczy usługi „premium”. W skrócie oznacza to, że nasze jednoślady będą bardzo dobrej jakości – mówi Artur Judkowiak, jeden z pomysłodawców e-hulajnóg i e-skuterów w Toruniu.

Podobnie jak w przypadku e-hulajnóg, żeby skorzystać ze skuterów będziemy musieli ściągnąć na telefon specjalną aplikację, potem się zalogować i podać numery naszej karty płatniczej. Na koniec naszej podróży "apka" ściągnie z konta odpowiednią należność.

Użytkownicy skuterów będą poruszać się po określonej strefie, która zostanie dokładnie określona przez aplikację. Jeżeli zostawimy urządzenie poza obszarem, otrzymamy karę - 100 zł. 

Dokładne opłaty za skorzystanie ze skuterów nie są jeszcze ustalone, aczkolwiek pomysłodawcy planują, że za każdą minutę zapłacimy około 69 groszy. Ceny mogą jednak ulec zmianie - przedsiębiorcy cały czas zastanawiają się nad ostateczną wersją cennika.

E-skutery i e-hulajnogi pojawią się w naszym mieście jeszcze w sierpniu. Tych pierwszych ma być około 40-50, zaś tych drugich około 130. Firma nie podpisuje umowy z miastem i zamierza funkcjonować na zasadach komercyjnych.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

elektryczne skutery w toruniu, blinkee.city, toruń - komentarze opinie

 • gość 2019-07-26 15:18:00

  Rowery, hulajnogi, skutery .....
  No, no, no
  To już jesteśmy w Europie!!!
  Super

 • gość 2019-07-26 20:02:10

  pomysłodawcy kto za to wam zaplaci?

 • tomas - niezalogowany 2019-07-26 22:55:08

  Bardzo fajny pomysł. Tylko przetrwac poczatkowy wysyp januszy i wandali. Ale jeszcze powinno sie do asfaltowac kilka metrow scierzek rowerowych i torun objedziemy dookola. np odcinek plaza-do ronda hofmana czy polna/chelminska z ugorami. chrorego (rondo) z dworcem miasto. tego mi brakuje. Aby objechac caly torun np. na rolkach, zwyklej hulajnodze czy rowerze.

 • gość 2019-07-26 23:05:20

  a kiedy będzie dostępna e-koparka ?

 • Gość - niezalogowany 2019-07-28 09:36:13

  Napiszcie to wyraźnie, ścieżki rowerowe nie są dla skuterów' hulajnóg, rolek, wózków itp!!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama