19°C bezchmurnie

W Toruniu pojedziemy za darmo komunikacją miejską!

Komunikacja miejska, Toruniu pojedziemy darmo komunikacją miejską! - zdjęcie, fotografia

Już 22 września będziemy obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu ma wyjątkową propozycję dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

MZK razem z toruńskim magistratem chce, żeby torunianie efektywnie włączyli się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Dlatego urzędnicy proponują, żeby zostawić swoje auta w domu i wsiąść do toruńskich tramwajów i autobusów.

Uwaga! W sobotę, 22 września, każdy, kto będzie miał przy sobie ważny dowód rejestracyjny swojego pojazdu pojedzie zupełenie za darmo toruńską komunikacją miejską. Ale to nie koniec atrakcji, które przygotowało miasto z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Również w sobotę wystartuje gra miejska „Tramwaj zwany innowacją”. Polega ona na chodzeniu po Toruniu i szukaniu punktów kontrolnych, które będą ulokowane w różnych miejscach związanych z inwestycjami tramwajowymi.

- Trasa jest niedługa, liczy ok. 4 km, więc nadaje się idealnie na rodzinny spacer. Drużyny mogą być 2 - 5 osobowe - osoby niepełnoletnie zapraszamy z dorosłymi opiekunami. Już teraz kompletujcie skład drużyn - mówi Sylwia Derengowska z MZK.

Biuro zawodów będzie znajdować się na terenie zajezdni tramwajowej. Zgłoszenia drużyn będą przyjmowane w dniu rozgrywek, czyli 22 września br. od godz. 11:00 do 12:30. Na trzy zwycięskie drużyny czekają nagrody!

Kulminacyjnym momentem Europejskiego Dnia bez Samochodu będzie Rowerowa Masa Krytyczna. Wystartuje ona o 16:00 z Rynku Nowomiejskiego.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


W Toruniu pojedziemy za darmo komunikacją miejską! komentarze opinie

 • gosc90 - niezalogowany 2018-09-20 15:19:23

  Fajna sprawa! Szkoda ze nie na prawko hehehe bo mam kolecjonerskie z clubcardu i tez bym moze dostal znizke???

 • gość 2018-09-20 15:27:53

  zales wie jak to sie robi w kampani :)

 • gość 2018-09-20 21:03:10

  jak bys sledzil wszystkie poczynania "zales- ia" to bys wiedzial ze co roku jest taka sama akcja jak darmowy przejazd za okazaniem dowodu :P , nie tylko w czasie kampani (ogarnij sie i uzupelnij wiedze)

 • Gość - niezalogowany 2018-09-21 12:11:01

  a jak z przejazdem dzieci osob ktore zdecydują sie na ten sposób transportu

 • GośćMyslacy - niezalogowany 2018-09-21 16:18:39

  Potem podwyżka i się wyrówna kasa będzie się zgadać albo i więcej.

Dodajesz jako: Zaloguj się