W Toruniu pojawi się kilkaset nowych miejsc parkingowych

Drogi, Toruniu pojawi kilkaset nowych miejsc parkingowych - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal ototorun.pl 07/11/2019 09:22

W okolicach toruńskiej starówki już niedługo do dyspozycji kierowców będzie łącznie aż 400 nowych miejsc parkingowych. Część z nich jest już dostępna.

Bardzo dobre wiadomości dla wszystkich kierowców z Torunia. Miasto zapowiada, że w okolicach starówki systematycznie będą pojawiać się nowe miejsca parkingowe. W ostatnim czasie do dyspozycji kierowców zostało oddanych 50 miejsc do parkowania przy ul. Wały gen. Sikorskiego.

Miejsca zostały wybudowane na odcinku od ronda ZNP do ul. Gregorkiewicza. Kolejnych 36 miejsc do parkowania powstało przy ul. Grudziądzka 53 – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiej Zarządu Dróg w Toruniu.

Nowe parkingi powstały także w pobliżu placu Zwycięstwa - przy ul. Grudziądzkiej 62 oraz przy ul. bp. J. Chrapka. – W przypadku tej pierwszej lokalizacji kierowcy mogą skorzystać z 83 miejsc do parkowania. Jeśli chodzi o plac biskupa Chrapka, tu również powstały 81 miejsca do parkowania – informuje Kobus-Pęńsko.

Ale Miejski Zarząd Dróg zapowiada, że już niedługo kolejne 160 miejsc parkingowych powstanie pomiędzy ulicami Dobrzyńską a Gregorkiewicza. Tam Miasto przebuduje skrzyżowanie i wybuduje drogę dojazdową, która będzie zakończona placem do zawracania. Na parkingu zostanie uzupełnione również oświetlenie drogowe - zostanie dostawionych dziewięć słupów. Koszt tej inwestycji to 1,6 mln zł.

(Redakcja)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

parking, starówka, toruń, mzd - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama