W Toruniu pojawi się „tyrolski szlak”

Inwestycje, Toruniu pojawi „tyrolski szlak” - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 08/11/2019 18:30

Już niedługo na toruńskim Rubinkowie pojawi się „tyrolski szlak”. Tak zdecydowali mieszkańcy w ostatnim głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego.

Po raz kolejny zaglądamy do wyników toruńskiego budżetu obywatelskiego. Na projekty można było głosować w dniach 12-21 października. Torunianie wybierali spośród 113 pozycji – 79 na listach lokalnych i 34 na liście ogólnomiejskiej. Na liście z osiedla "Rubinkowo" znalazł się projekt „tyrolski szlak”

Okazuje się, że zdobył odpowiednią ilość głosów i doczeka się realizacji. Autorzy projektu zdradzają, że tyrolka będzie składać się z podestu wykonanego z desek, liny ocynkowanej, wózka ze stali nierdzewnej z automatycznym hamulcem oraz siedziska gumowego z wkładem metalowym. 

Na Rubinkowie powstaną dwa zjazdy. Pierwszy z nich zostanie zlokalizowany przy ul. Donimirskiego 7, a drugi przy ul. Łyskowskiego 28, na terenie Szkoły Podstawowej nr 8. Pierwotny plan zakładał jeszcze trzecią lokalizację - ul. Buszczyńskich 13 - ale była ona niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Tyrolka jest coraz bardziej popularną formą rozrywki dla dzieci. Należy ona do ciekawszych i na pewno bardziej ekstremalnych. Jest to idealne urządzenie zabawowe, które uczy wytrzymałości oraz odpowiedniego utrzymania równowagi. Dzieci mogą doświadczyć nieco innej i ciekawej formy rozrywki – tłumaczą autorzy projektu „tyrolski szlak”.

To oczywiście niejedyny ciekawy projekt, który wybrali mieszkańcy Torunia. Na "Oto Toruń" pisaliśmy już o motoambulansie, który pomoże potrzebującym. Torunianie zdecydowali również, że w naszym mieście pojawią się między innymi tężnia solankowa, ministrefa sportu, trampolinowy plac zabaw, wiata dla rowerzystów czy psi park.

(Filip Sobczak)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

tyrolka, toruń, tyrolski szlak, budżet obywatelski, rubinkowo - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama