12°C bezchmurnie

W Toruniu nasi politycy rozmawiają o biznesie z Białorusinami

Kujawsko-Pomorskie, Toruniu politycy rozmawiają biznesie Białorusinami - zdjęcie, fotografia

Na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego w Toruniu goszczą oficjalni reprezentanci naszego partnerskiego Obwodu Mohylewskiego na Białorusi, którym towarzyszy grupa białoruskich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z naszymi firmami. Gospodarz regionu podejmuje dziś (12 marca) delegację w Urzędzie Marszałkowskim.

Białorusini tradycyjnie odwiedzają Toruń w czasie Welconomy Forum – dorocznego międzynarodowego spotkania naukowców, polityków i przedstawicieli biznesu, poświęconego aktualnym wyzwaniom w zglobalizowanym świecie. Delegacji przewodniczy tym razem wiceprzewodniczący Mohylewskiego Obwodowego Komitet Wykonawczego Viktor Nekrashevich, a towarzyszy białoruski konsul generalny w Gdańsku Siargei Mikhnevich. Obaj panowie uczestniczą w forum, Viktor Nekrashevich jest jednym z ekspertów zaproszonych do dzisiejszej debaty panelowej na temat perspektywicznych rynków gospodarczych.

Tematem spotkania w Urzędzie Marszałkowskim są sprawy gospodarcze. Białoruś to w obecnej sytuacji geopolitycznej wrota do wielkich rynków Rosji i Azji. W naszym interesie jest ekspansja z wytwarzanymi w Kujawsko-Pomorskiem towarami na te właśnie rynki.

Jutro (13 marca) odbędą się polsko-białoruskie rozmowy biznesowe w formule „business to business”.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.


W Toruniu nasi politycy rozmawiają o biznesie z Białorusinami komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-03-13 08:00:30

    Calbecki moim zdaniem ty się na Marszałka nie nadajesz

Dodajesz jako: Zaloguj się