W Toruniu można zjeść obiad u dziadka Mikołaja Kopernika!

Ciekawostki, Toruniu można zjeść obiad dziadka Mikołaja Kopernika! - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Materiał partnera 13/10/2019 08:30

Nie każdy z nas ma ochotę i czas, by codziennie gotować. Co zatem zrobić, gdy chcemy zjeść coś na mieście, ale nasze kubki smakowe domagają się czegoś innego niż pizza czy pasta? Wiemy, gdzie w Toruniu można znaleźć pyszne, polskie jedzenie.

Gotycka kamienica, w której obecnie mieści się Hotel Gromada i restauracja Zajazd Staropolski, powstała najprawdopodobniej w XIII lub XIV wieku. W czasach średniowiecza znajdowały się tam magazyny i budynki mieszkalne. Od 1437 do 1463 roku kamienica należała do dziadka Mikołaja Kopernika, Łukasza Watzenrodego, zaś potem jej właścicielem został wuj słynnego astronoma, toruński burmistrz Tileman von Allen. W późniejszych czasach obiekt wielokrotnie przechodził z rąk do rąk, a pieczę nad nim sprawowali głównie kupcy. 

Od 1978 roku miejsce to należy do Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 12-16, w restauracji hotelowej serwowane są obiady dwudaniowe. Niezależnie od tego, czy macie ochotę na wczesny lunch, czy na popołudniowy posiłek, w Zajeździe Staropolskim najecie się do syta.

Każdego dnia szef kuchni oferuje inne menu. Tygodniowa rozpiska publikowana jest zawsze na początku tygodnia na fanpage’u Gromada Hotel Toruń. Obiad składa się z sycącej zupy oraz drugiego dania. Szef kuchni serwuje m.in. takie pyszności jak żurek na zakwasie, pomidorowa z kluseczkami czy barszcz z pasztecikiem. Z kolei na drugie danie podawane są zarówno potrawy mączne np. pierogi, jak i mięso w różnych postaciach. Każdego dnia menu jest inne, nie ma więc miejsca na nudę.

Tradycyjny, polski obiad sprawdzi się zarówno u rodzin, które chcą zjeść coś pysznego poza domem, jak i w przypadku firm działających na starówce. Osoby pracujące w centrum mogą zakupić pyszny, niedrogi obiad w godzinach pracy. Cena jednego zestawu wynosi 20 zł. Dużą zaletą jest możliwość zamówienia obiadu na wynos – wystarczy, że odbierzemy go o ustalonej porze. Obiady dwudaniowe w Zajeździe Staropolskim to również świetna okazja do spotkań biznesowych w pięknym, zabytkowym wnętrzu. Nie od dziś wiadomo, że przy smacznym jedzeniu dyskusje są owocniejsze i przyjemniej załatwia się wszelkie sprawy.

Jeśli szukacie tradycyjnej kuchni na starówce, restauracja Hotelu Gromada na pewno sprosta Waszym oczekiwaniom.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

W Toruniu można zjeść obiad u dziadka Mikołaja Kopernika! komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama