W Toruniu można stworzyć własną stację roweru miejskiego

Rowery, Toruniu można stworzyć własną stację roweru miejskiego - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 09/07/2019 09:28

Rowery miejskie wracają na ulice Torunia. W różnych lokalizacjach miasta utworzonych będzie 40 stacji. Powstanie także jedenaście tzw. stacji sponsorskich, zgodnie z pomysłami toruńskich przedsiębiorców.

Torunianie w końcu doczekają się powrotu rowerów miejskich na ulice miasta. System będzie nazywał się Torvelo. Firma BikeU dostarczy 400 rowerów, dostępnych dla mieszkańców na stacjach rozlokowanych w różnych miejscach. Pierwsza dostawa jednośladów z Francji dotarła już do grodu Kopernika. Okazje do pierwszych jazd na początku sierpnia. 

Po rejestracji na www.torvelo.pl oraz dokonaniu pierwszej wpłaty - 10 zł trzeba zalogować się na swoje konto i można wypożyczać rower. Pierwsze 20 minut jest darmowe. Godzina jazdy będzie kosztowała "złotówkę',  61 minut -120 minut 3 zł, 121 minut – 180 minut 5 zł. Każda następna godzina 7 zł.

Zamontowano także niektóre stacje. Teraz trwają prace nad umieszczeniem i nazwaniem stanowisk sponsorskich. Dlatego Miejski Zarząd Dróg w Toruniu i CWB zorganizowali spotkanie przedstawicieli firm z nowym operatorem #torvelo, by zaprezentować ofertę współpracy.

Pomysł jest skierowany przede wszystkim do przedsiębiorców. Mogą oni wybrać dowolną lokalizację dla swojej stacji na przykład w taki sposób,  aby ułatwić swoim pracownikom dotarcie do pracy. Co więcej, na rowerach czy oznakowaniu stanowisk można zyskać cenną i widoczną na ulicach niemal całego miasta reklamę. Istotne jest również, że stacje nie wymagają podłączenia do sieci. Przedsiębiorcy chętni do utworzenia swoich stanowisk mogą kontaktować się z firmą BikeU pod adresem mailowym: [email protected]

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. MZD Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, torvelo, rower miejski, stacja - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama