9°C pochmurno z przejaśnieniami

W Toruniu kolejne potrącenie rowerzysty! [PILNE]

Wypadki, Toruniu kolejne potrącenie rowerzysty! [PILNE] - zdjęcie, fotografia

Informacja z ostatniej chwili.

W godzinach porannych na ul. Wielki Rów w pobliżu ronda Czadcy przy zajezdni autobusowej MZK 39-letni kierowca samochodu osobowego Toyota Yaris potrącił 37-letniego rowerzystę. Poszkodowana osoba trafiła do szpitala. Do tego zdarzenia doszło na przejeździe dla rowerów.

- Czekamy w tym momencie na informacje o stanie zdrowia rowerzysty - mówi Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. - Od tego zależy czy to zdarzenie zostanie przez nas zakwalifikowane jako kolizja czy wypadek.

Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. W akcji uczestniczył także jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Na miejscu nadal możecie spodziewać się policji, która ustala dokładny przebieg tego zdarzenia.

W ostatnich dniach na portalu Oto Toruń niemal każdego dnia informujemy Was o wypadkach z udziałem jednośladów. Niestety, nie brakuje też ofiar śmiertelnych. Przypomnijmy, do tragedii doszło na początku czerwca na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej z Olsztyńską (na zdjęciu poniżej). Potrącona została tam 52-letnia rowerzystka. Kobiety, mimo przeprowadzanej akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na rowerzystów. Zwłaszcza teraz, kiedy to trwa sezon na jednoślady. Uważać powinni też amatorzy dwóch kółek.

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(TUB)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


wypadek, rowerzysta, toruń - komentarze opinie

 • gość 2018-06-12 11:39:47

  Bardzo mnie intryguje co robiła tam straż pożarna. Uwalniała rowerzystę z roweru?

 • koko - niezalogowany 2018-06-12 14:09:51

  Zakazać i surowo egzekwować zakaz przejeżdżanie rowerami przez ścieżki rowerowe przecinające jezdnie! Ilu jeszcze kierowców samochodów przeżyje traumę bo wleci mu z zaskoczenia taki rowerzysta z klapkami na oczach? Ilu jeszcze rowerzystów musi zginąć lub zostać poszkodowanych żeby w końcu władze poszły po rozum do głowy? Taki rowerzysta pojawia się na przejściu dosłownie nagle i nie ma szans żeby kierowca zdążył zareagować na tyle szybko by nie dopuścić do wypadku.

 • gość 2018-06-12 15:26:05

  do koko Ale to, że niektórzy kierowcy jeżdżą jak łajzy to ci nie przeszkadza? Trochę kultury jazdy by się przydało. Do czego się tak spieszysz? Jeździcie jak szaleńcy, co widać po ilości rozjechanych pieszych, już nawet na chodnikach. A ty mi tu płaczesz o waszej traumie? Zobacz co z rowerzystą zrobił kierowca na Nieszawskiej, i to na ścieżce. Może w ogóle zakazać poruszania się po chodnikach i ścieżkach. Toruń tylko dla samochodów?

 • Gość - niezalogowany 2018-06-12 16:48:34

  Rowerzyści won za miasto ! Tylko utrudniacie jazdę i sami wpadacie pod koła , a potem niby wina kierowcy !!!

 • Gość - niezalogowany 2018-06-12 17:22:04

  Rowerzyści to święte krowy, powinien być zakaz przejezdzania przez ulicę rowerami nawet na ścieżce rowerowej i na dodatek surowo karane.

 • gość 2018-06-12 21:08:09

  Rowerzyści czują się nieśmiertelni. Jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym zarazem.. Zawsze staram się być ostrożnym uczestnikiem ruchu - rowerzystą, pieszym i kierowcą. Jednakże to co rowerzyści potrafią zrobić to ciarki po plecach przechodzą. Oby jakiegoś nie potrącić....oni wpadają na przejazd!. Nagle i z dużą prędkością

 • Kopernik - niezalogowany 2018-06-13 05:00:37

  Każdy poruszający się musi zachować ostrożność tylko to zależy i od rowerzystów pieszych a SZCZEGOLNIE kierowców którzy chcą pokazać swoją siłę .Karanie niczego nie nauczy JEŻELI jest brak kultury a NIESTETY tak JEST

Dodajesz jako: Zaloguj się