W Toruniu już niedługo może powstać tężnia solankowa

Inwestycje, Toruniu niedługo może powstać tężnia solankowa - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 26/05/2018 13:29

Już niedługo mieszkańcy naszego miasta nie będą musieli jeździć do Ciechocinka, żeby zażyć inhalacji specyficznego aerozolu. W Toruniu może powstać tężnia solankowa.

To nie żart. "Potężna Nadzieja! - budowa zewnętrznej tężni solankowej z systemem ścieżek spacerowych dla aktywnej haloterapii dostępnej dla mieszkańców Torunia" - tak brzmi tytuł projektu do budżetu obywatelskiego, który przeszedł pozytywną weryfikację w magistracie.

Autorzy pomysłu chcą, żeby toruńskie tężnie solankowe powstały nieopodal ulicy Włocławskiej 169B, czyli obok Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego Dla Dzieci i Młodzieży "Hospicjum Nadzieja". To teren leśny, dlatego tężnie dobrze wpisywałyby się w naturalny mikroklimat.

- Tężnia solankowa wykorzystywana jest w tzw. haloterapii, czyli formie leczenia uzdrowiskowego, w której wykorzystywana jest sól. Jej leczniczy charakter wpływa na poprawę funkcjonowania górnych dróg oddechowych - piszą autorzy projektu.

Przy Włocławskiej może powstać także specjalna infrastruktura - ławeczki oraz ścieżka rowerowa - która umożliwi odpowiedni relaks.

Teraz wszystko w rękach mieszkańców naszego miasta. Od 16 do 25 czerwca torunianie będą mogli oddać głos na projekty osiedlowe i ogólnomiejskie (wśród nich znajdzie się tężnia solankowa). W tym roku miasto przeznaczy na ten cel 7 mln 70 tys. złotych.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

W Toruniu już niedługo może powstać tężnia solankowa komentarze opinie

  • gość 2018-05-26 14:10:41

    Zdecydowanie bardziej nierząd !

  • Gość - niezalogowany 2018-05-26 21:26:24

    Myśle ze ludzie by woleli baseny termalne

  • gość 2018-05-27 00:02:18

    Mam nadzieje że to nie ylko sen i tak się stanie i nie będzie trzeba jeździć na ciech.... By należycie wypocząć B-)

  • Jestem na tak. - niezalogowany 2018-05-27 08:47:12

    Krótko zwięźle i na temat.
    Toruń bardzo się rozwija i rozwijać będzie. Do Ciechocinka jak wiemy nie przyjeżdżają tylko osoby z pobliskich miejscowości , a można spotkać osoby z Niemiec i innych narodowości. Nasze miasto bardzo zyskało by na takich odwiedzinach nie tylko dla tężni jeśli rozumiecie o czym mowa. Tężnie jak najbardziej przydatne , a na inne rzeczy też się wkrótce znajdą środki. Jestem na tak , mając przy tym nadzieję iż pomysł wejdzie w życie.

  • Gość Ewa - niezalogowany 2018-05-27 09:43:11

    Jestem na TAK!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-05-27 09:55:43

    Kurde tężnie w dzielnicy przemysłowej super miejsce na inhalacje raków i chałas

  • Gość - niezalogowany 2018-05-27 10:01:36

    A nie lepiej zbudować otwarty basen...

  • Sławas - niezalogowany 2018-05-27 16:14:13

    Bardzo fajny pomysł

  • gość 2018-05-27 21:18:25

    super popieram jak najbardziej

  • Gość - niezalogowany 2018-05-27 22:24:37

    Zdecydowanie baseny termalne lepsze i ta lokalizacja chyba nie najlepsza

  • Mgość - niezalogowany 2018-05-27 23:57:58

    Super pomysł! Lokalizacja najlepsza dla Torunia, cicha i spokojna okolica!

  • Gość - niezalogowany 2018-05-29 15:11:42

    Jestem zdecydowanie ZA.Juz turysta nie przyjeżdżał by do Torunia "tylko"na starówkę itp.ale i na teżnie, pozatym dla torunian tez bardzo dobrze.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-29 15:11:59

    Jestem zdecydowanie ZA.Juz turysta nie przyjeżdżał by do Torunia "tylko"na starówkę itp.ale i na teżnie, pozatym dla torunian tez bardzo dobrze.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie