W samym sercu Torunia powstanie luksusowy hotel Hilton

Inwestycje, samym sercu Torunia powstanie luksusowy hotel Hilton - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 6
 • Fotka nr 1 z 6
 • Fotka nr 2 z 6
 • Fotka nr 3 z 6
 • Fotka nr 4 z 6
 • Fotka nr 5 z 6
Filip Sobczak 13/08/2019 13:09

W Toruniu, a konkretnie w Starym Browarze powstanie czterogwiazdkowy hotel "Hilton Garden Inn". Szacowany koszt tej inwestycji to 60 milionów złotych.

O budowie hotelu słynnej sieci "Hilton" mówiło się już od kilku lat. W 2017 roku Polskie Projekty Inwestycyjne, czyli spółka, której właścicielem jest Satoria Group, wygrała przetarg i za dwa miliony złotych kupiła od Miasta toruński Stary Browar. Dziś urzędnicy postanowili uciąć spekulacje i oficjalnie poinformować - w Toruniu powstanie hotel "Hilton Garden Inn".

Ten luksusowy i prestiżowy obiekt ma stanąć właśnie w miejsce Starego Browaru - w ciągu kamienic przy ulicach Wielkie Garbary, Piernikarska i Browarna. Centrum Wsparcia Biznesu zdradza, że w środku znajdą się 132 pokoje, sala fitness, dwie sale konferencyjne oraz restauracja i bar. Hotel będzie spełniać czterogwiazdkowy standard. – Hotel Hilton Garden Inn Toruń Old Town będzie zarządzany przez VHM Hotel Management. Budowę realizuje Grupa Satoria poprzez swoją spółkę zależną PPI Polskie Projekty Inwestycyjne Sp. z o.o. SKA - informuje Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu. 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, o budowie hotelu mówiło się już od jakiegoś czasu. Okazuje się, że inwestycja wymagała nie tylko odpowiednich pozwoleń na budowę, ale także - jak tłumaczą sami inwestorzy - wnikliwej i dogłębnej analizy. – Rozpatrywaliśmy różne marki, niemniej jednak marka Hilton Garden Inn jest tą, która ma dla nas uzasadnienie rynkowe i buduje potencjał miejsca. Jest również ważna dla samego miasta, które wzmocni tym samym swoją ofertę turystyczną – mówi Lech Fronckiel, Wiceprezes Zarządu spółki Polskie Projekty Inwestycyjne oraz Wiceprezes Grupy Satoria.

Nie ulega wątpliwości, że "Hilton Garden Inn" w Toruniu stanie się idealnym miejscem dla klientów biznesowych i odwiedzających miasto w celach turystycznych. – Jestem niezmiernie usatysfakcjonowany, że będziemy mogli zarządzać obiektem hotelowym w tak szczególnie atrakcyjnym miejscu Torunia, łączącym w swojej architekturze zarówno elementy historyczne jak i nowoczesne. Pozwoli to VHM Hotel Management jako operatorowi hotelu, na stworzenie atrakcyjnej oferty dla wszystkich odwiedzających to wspaniałe i wyjątkowe miasto – powiedział Wojciech Popis, Wiceprezes VHM Hotel Management.

Według pierwszych planów budowa obiektu rozpocznie się na wiosnę 2020 roku i potrwa ponad dwa lata. Urzędnicy informują, że koszt tej inwestycji to około 60 milionów złotych. Wizualizacje hotelu znajdziecie pod tytułem newsa.

(Filip Sobczak)

fot. materiały prasowe

hotel hilton w toruniu, toruń, stary browar, starówka - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-08-13 13:59:31

  Rewelacja cała starówka powinna być pod turystów tak jak na zachodzie a patologie przenieść do TBS

 • Fred - niezalogowany 2019-08-13 14:06:08

  No i fajnie. ale tak jak napisane dla wielkiego biznesu a nie dla normalnych ludzi

 • gość 2019-08-13 14:08:08

  piękne wizualizacje! będzie na co popatrzeć po wyjściu z NRD )

 • gość 2019-08-13 15:25:05

  60 milionów na stole i konserwator siedzi cicho ... rozumiem, że w tym wypadku UNESCO też będzie siedzieć cicho ...

 • gość 2019-08-13 17:08:49

  W końcu jakaś poważna inwestycja dająca nowe miejsca pracy oraz prestiż . Oby takich realizacji było więcej, chwała temu który to wymyślił i doprowadził do finału

 • ST - niezalogowany 2019-08-14 07:45:20

  Wreszcie coś nowego w obrębie Starówki, bo do tej pory nic nie mogło być tam budowane, nawet dziurę w ziemi trzeba było zachować dla potomności. Oby więcej takich pomysłów i realizacji.

 • gość 2019-08-21 10:53:30

  Jeszcze ten bruk, na którym kobiety skręcają nogi w kostkach a walizki tracą kółka, powinni doprowadzić do ładu albo najlepiej wymienić na coś praktycznego i ładnego.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama