19°C bezchmurnie

W naszym mieście powstanie duże centrum rekreacyjne!? [FOTO]

Już niedługo w Toruniu może powstać duże centrum rekreacyjne. Taki pomysł przedstawił dzisiaj (8 sierpnia) toruński radny PiS, Wojciech Klabun.

Toruńskie lewobrzeże (Podgórz, Czerniewice, Rudak oraz Stawki) to część miasta, gdzie wprowadza się coraz więcej mieszkańców. Zdają sobie z tego sprawę również toruńscy urzędnicy i lokalni politycy. Dlatego jeden z nich - Wojciech Klabun - zaproponował, aby na terenach zielonych na obszarach popoligonowych (pomiędzy ul. Andersa, ul. Poznańską, trasą S10 oraz Popiołową) powstało docelowo największe, liczące nawet 5-6 hektarów, centrum rekreacji w Toruniu.

Toruński radny zapowiedział, że na terenie centrum mogłyby się pojawić takie atrakcje jak: wodny plac zabaw, tyrolka, wybieg dla psów czy specjalny tor dla modeli sterowanych radiowo. - Niewątpliwie teren, na którym mieszkańcy mogą spędzać czas wolny znacznie się skurczy, jednak nagromadzenie atrakcji i ich różnorodność pozwoli odpocząć zarówno małym, jak i dużym mieszkańcom Torunia - twierdzi Klabun. 

Ale zaproponowane wyżej przykłady to tylko pomysły toruńskiego radnego. O zagospodarowaniu tego terenu zdecydują przede wszystkim mieszkańcy lewobrzeża. 

Radny Klabun chciałby, żeby na terenie centrum powstał między innymi wodny plac zabaw.

Już dziś (8 sierpnia) o 17:00 w Szkole Podstawowej przy ulicy Paderewskiego 5/11 odbędzie się pierwsze spotkanie konsultacyjne właśnie w sprawie zagospodarowania terenów popoligonowych. Każdy z mieszkańców będzie mógł zapoznać się z propozycjami i przedstawić swoje pomysły.

- W ramach spotkania zaplanowano warsztat dla mieszkańców, podczas którego pracować będziemy na przygotowanych mapach terenu oraz dla osób chętnych spacer badawczy - zapowiadają urzędnicy.

Tereny popoligonowe, czyli aż 19 hektarów, miasto otrzymało nieodpłatnie od wojska. Magistrat zamierza część z nich przeznaczyć na cele rekreacji i wypoczynku, a część na tereny inwestycyjne dla firm produkcyjnych i usługowych.

(Filip Sobczak)

fot. materiały Wojciecha Klabuna

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


centrum rekreacyjne toruń - komentarze opinie

  • gość 2018-08-08 14:21:06

    prosze pamietac o parkingach

  • lewobrzezze - niezalogowany 2018-08-08 14:33:59

    klabun teraz sie obudzieles jak zaraz wybory????

  • Gaga85 - niezalogowany 2018-08-12 12:26:41

    Super pomysł już dawno cos takigo powinno powstac.czesc nawet powinna byc pod dachem zeby w gorsze deszczowe dni mozna bylo przyjsc.

Dodajesz jako: Zaloguj się