W Młynie Wiedzy przygotują oryginalne atrakcje na nowy rok szkolny

Wystawy, Młynie Wiedzy przygotują oryginalne atrakcje szkolny - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 21/08/2019 08:55

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przedstawiło pomysły na nowy rok szkolny. Na gości od 10 września czekają różnorodne zajęcia i wystawy.

Koniec wakacji to nie tylko powrót do szkolnych ławek. O zapewnienie możliwości kreatywnego i ciekawego spędzenia czasu dla dzieci i młodzieży dbają instytucje kultury w naszym mieście. Swoje propozycje na najbliższe miesiące dla najmłodszych i trochę starszych odkrywców przedstawił Młyn Wiedzy.

Toruńskie Centrum Nauki zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do wcielenia się w rolę naukowców i przeprowadzenia eksperymentów, za pomocą specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w laboratoriach. Dodatkowo "najmłodsi goście" poznają Układ Słoneczny i 7 cudów świata. Cenne wskazówki, jak je wszystkie odwiedzić mogą dać również zajęcia poświęcone różnym środkom transportu. - Warsztaty połączone są zwiedzaniem interaktywnych wystaw - informuje Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Uczniowie szkół podstawowych mają jeszcze szerszą gamę wyboru. W pracowni biologicznej sprawdzą, jak wybrane rośliny przystosowują się do zmian środowiska. To w ramach zajęć pn. “Walka o przetrwanie”. Natomiast sekrety osmozy odkryją przed gośćmi zajęcia “Osmoza bez tajemnic”. - Dzięki tym zajęciom będzie można zapoznać się z osmozą, sprawdzić jaki ona ma związek z wielkością komórek, a także jakie są właściwości membran dializacyjnych i torebek foliowych - tłumaczy Marcin Centkowski.

Natomiast hitem pracowni fizycznej będzie gra strategiczna nawiązująca do schematu prowadzenia eksperymentów. To elementem zajęć prowadzonych w tym miejscu -  poświęconych magnetyzmowi oraz zaprojektowaniu najbardziej wydajnej sieci ekologicznych elektrowni.  

 

W pracowni komputerowej gratka dla zainteresowanych podstawami programowania. Zajęcia "Programowanie - prosta sprawa - z microbit:, to zabawa!" przedstawią ten skomplikowany temat w bardzo przystępny sposób. 

Na tym nie koniec programu dla uczniów “podstawówek”. - Uczniowie szkół podstawowych będą mogli uczestniczyć w zajęciach poświęconym różnorodnym gatunkom roślin i zwierząt żyjących w lasach, zmysłom, dzięki którym człowiek poznaje otaczający świat, dowiedzą się również jaką rolę w procesie poznawczym pełni mózg oraz wcielą się w rolę naukowców i samodzielnie wykonają szereg eksperymentów - podkreśla Marcin Centkowski.

Do tego w Centrum Nowoczesności wciąż dostępna jest wystawa “O obrotach”. Sposoby odkrywania egzoplanet, metody skutecznego podnoszenia bardzo ciężkich przedmiotów, ocena, w jakim stopniu wynalezienie koła rzeczywiście stanowiło epokowe odkrycie człowieka to tylko niektóre fascynujące informacje, które można zdobyć, odwiedzając tę ekspozycję. 

- Do dyspozycji jest również 10 interaktywnych wystaw o bardzo zróżnicowanej tematyce - przypomina Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tam między innymi “Autostrada dźwięku”, koło chomika dostosowane do ludzkich gabarytów, możliwość dokowania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podróż pirackim statkiem i owady-giganty. 

Szczegółowe opisy zajęć przygotowanych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej: http://mlynwiedzy.org.pl

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w okresie roku szkolnego jest czynne od wtorku do piątku w godz. 9:00-15:00, a w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. W tygodniu zwiedzanie wystaw odbywa się w dwóch trzygodzinnych turach rozpoczynających się o godz. 9:00 i 12:00. 

W dniach 2-6 września Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie nieczynne.

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

młyn wiedzy, rok szkolny, centrum nowoczesności młyn wiedzy, marcin centowski, o obrotach, - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama