29°C bezchmurnie

W lasku przy Szosie Lubickiej odkryto kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej

Komunikaty, lasku Szosie Lubickiej odkryto kolejny niewybuch czasów wojny światowej - zdjęcie, fotografia

W Toruniu odnaleziono kolejny niewybuch. Tym razem w lasku przy Szosie Lubickiej.

W tym tygodniu, a dokładnie we wtorek (11 września), w naszym mieście odkryto kolejny niewybuch. Okazało się, że to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Odnaleziono go w lasku przy Szosie Lubickiej. Po zgłoszeniu znaleziska na miejsce udali się strażnicy miejscy.

- Municypalni zabezpieczyli niebezpieczny materiał przed osobami postronnymi do czasu przybycia patrolu saperskiego - mówi Anna Wiśniewska z toruńskiej Straży Miejskiej.

Po jakimś czasie do lasku przy Szosie Lubickiej przybyli również żołnierze, którzy wywieźli niewybuch na poligon wojskowy, gdzie został zneutralizowany. Służby sprawdziły też teren lasku za pomocą wykrywacza metalu. - Jednak innych przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych nie znaleziono - informuje WIśniewska.

Niewybuch, który odnaleziono podczas prac budowlanych na osiedlu JAR.

To już kolejne takie znalezisko odkryte w naszym mieście. Przypomnijmy, że tydzień temu na terenie budowy przy ulicy Watzenrodego została odnaleziona bomba lotnicza z czasów II wojny światowej. Natomiast w tym tygodniu podczas prac budowlanych przeprowadzanych na terenie firmy Neuca przy Szosie Bydgoskiej natrafiono na pocisk o wymiarach 60x10 cm.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


W lasku przy Szosie Lubickiej odkryto kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się