6°C bezchmurnie

W Chełmży już licytują! Czapka Chrisa Holdera do kupienia na WOŚP

Charytatywne akcje, Chełmży licytują! Czapka Chrisa Holdera kupienia WOŚP - zdjęcie, fotografia

Rok temu w całej gminie udało się zebrać aż 75 tys. złotych. Tym razem gminny finał WOŚP rozpoczyna się już w piątek w Szkole Podstawowej w Kończewicach i jej oddziale w Głuchowie.

Wielkie atrakcje czekają na fanów żużla i koszykówki szczególnie w Głuchowie. Wylicytować będzie można bowiem czapkę Chrisa Holdera, mistrza świata na żużlu z 2012 roku oraz koszulkę Energi Toruń podpisaną przez zawodniczki. Swoją cegiełkę dorzucili oczywiście także uczniowie oddziału w Głuchowie. W czwartkowej szkolnej licytacji udało im się zebrać 1064 złote. To jednak dopiero początek, bo można się spodziewać, że cała zebrana kwota przekroczy 40 tys. zł!

— To nasz siedemnasty finał w Głuchowie — mówi Maria Bulińska, nauczycielka SP w Kończewicach i członkini sztabu tamtejszego WOŚP-u. — W 2002 roku zebraliśmy 90 złotych, a w 2017 ponad 42 tys. — dodaje. Szansa na tegoroczny rekord jest tym większa, że tylko dwukrotnie nie udało się pobić rekordu z poprzednich finałów. Za tę konsekwencję i coraz większe zbiórki sztab WOŚP przy Gimnazjum w Głuchowie otrzymał w 2017 roku od Jurka Owsiaka pamiątkowy srebrny medal. W całym Toruniu podobnym wyróżnieniem mogą poszczycić się tylko dwa sztaby.

Jeśli chodzi o atrakcje czekające na gości, to warto wymienić bal karnawałowy i sprzedaż pączków w Kończewicach, marsz nordic walking z Chełmży do Głuchowa, koncerty i występy artystyczne, siatkówka w wykonaniu oldboyów, a także tradycyjne światełko do nieba o godzinie 20:00.

Osobna, ale również gminna impreza, odbędzie się w klubie Autsajder w Drzonówku. Na sobotę zaplanowany jest koncert grupy Zespół Stara Szkoła. Zagrają także Morsy Gminy Chełmża, z którymi będzie można się też wykąpać. Niedzielny finał w Drzonówku startuje o godzinie 16:00.


W Chełmży już licytują! Czapka Chrisa Holdera do kupienia na WOŚP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się